Skip to content

Prohlášení k 75 letům Korejské strany práce

Letošní 75. výročí založení slavné Korejské strany práce (10. 10. 1945) slavíme nejen v atmosféře dalších hrdých úspěchů korejské revoluce, ale také v mimořádně náročném období, kdy socialistická Korea statečně čelí sérii krutých přírodních katastrof, celosvětové pandemii koronaviru a pokračujícímu nátlaku, výhrůžkám a zločinným sankcím imperialistů a jejich nohsledů.

Za 75 let dosáhl lid osvobozené severní poloviny Koreje pod moudrým vedením Korejské strany práce obdivuhodných a všestranných úspěchů. Korejský socialismus zajistil všemu lidu sociální výdobytky, které kapitalismus nikdy plošně zajistit nedokázal: bezplatné zdravotnictví, školství, bydlení, plnou zaměstnanost, důchodové zabezpečení, zrušení daní a mnohé další. Především však lidové masy vysoce kulturně pozvedl a vychoval v duchu socialistického kolektivismu a jednomyslné jednoty.

Díky myšlence čučche, politice songun a velikému kimirsenismu-kimčongilismu odolal korejský socialismus všem pokusům o kontrarevoluci, se ctí překonal období náročného pochodu po pádu světové socialistické soustavy a dokázal zajistit sebeobranu nejmocnějšími zbraněmi.

Oslavy 75. výročí založení slavné Korejské strany práce se musí uskutečnit bez účasti zahraničních přátel. Dokonce ani velká část zahraničních oslavných akcí nemůže proběhnout. O to více bychom měli studovat dějiny a myšlenky korejské revoluce a usilovat o pozvednutí pokrokového hnutí ve vlastních zemích a na celém světě. Korea není sama a nebojuje jen za sebe, ale za zájmy proletariátu celého světa.

 

Ať žije slavná Korejská strana práce!

Ať žije veliký kimirsenismus-kimčongilismus!

Ať žije vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un!

Společnost česko-korejského přátelství Pektusan

Česká skupina pro studium a uskutečnění myšlenky čučche

 

V Praze dne 9. 10. 2020