Skip to content

Soudruh Kim Tok Hun zkontroloval zemědělská družstva v Jižním Hwanghe

Pchjongjang, 28. září čučche 109 (2020) (KCNA) – Člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a předseda vlády Korejské lidově demokratické republiky soudruh Kim Tok Hun zkontroloval zemědělská družstva v okresech Anak, Sinčchon a Čerjong v provincii Jižní Hwanghe.

Při obchůzce polí zemědělského družstva Oguk v okrese Anak, družstva Segil v okrese Sinčchon a dalších zdůraznil nižším funkcionářům a družstevním rolníkům nezbytnost úspěšně dokončit zemědělské práce letošního roku u příležitosti 75. výročí založení strany s hrdostí na práci v družstvech spojených se zásluhami vedení strany. Vyzval ke včasným opravám kombajnů a mlátiček, aby se zvýšil podíl mechanizace při sklizni, a vyzval továrnu na příslušenství traktorů v Hedžu k výrobě a dodávkám účinných zemědělských strojů a příslušenství.

 

V družstvech Samdžigang a Kanggjo v okrese Čerjong soudruh Kim Tok Hun zdůraznil potřebu důkladně uplatnit stranickou politiku dvojité sklizně. Vyzval družstva, aby povzbudila své rolníky racionálním zavedením systému odpovědnosti v terénu v rámci systému řízení dílčích skupin a ke zvýšení hektarového výnosu pozitivním využitím vědeckých metod v zemědělství.

Navštívil také staveniště obytných domů v Tokam-dongu a sídlo Rimhan-ri v obvodě Panmun města Kesong. Zdůraznil, že je třeba s velkou ostražitostí zintenzivnit protiepidemickou činnost vzhledem k tomu, že se tyto oblasti nacházejí poblíž vojenské demarkační linie, a zodpovědně vést výstavbu obytných domů, která probíhá v konečné fázi. Rovněž diskutoval o problému včasných dodávek surovin příslušnými jednotkami a přijal náležitá opatření.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp