Skip to content

Varování jihokorejským orgánům před pronikáním do našich teritoriálních vod

Pchjongjang, 27. září čučche 109 (2020) (KCNA) – Korejská ústřední tisková agentura vydala 27. září následující zprávu varující jihokorejské orgány:

V souvislosti s výskytem hrozného případu, který se v současné fázi mezikorejských vztahů neměl stát, jsme jej prošetřili a 25. září informovali jižní stranu o jeho podrobném průběhu.

Přijali jsme také další nezbytná bezpečnostní opatření, abychom zajistili, že v žádném případě, v souladu se záměrem našeho nejvyššího vedení, se již nestane žádný další incident, který by kazil vztahy důvěry a úcty mezi severem a jihem.

Chystáme se uspořádat pátrací akci v jihozápadních vodách a na západním pobřeží. Dokonce uvažujeme o postupech a způsobech předání jakékoli mrtvoly přinesené přílivem a odlivem jižní straně sjednaným způsobem, pokud ji během operace najdeme.

Podle zprávy západní flotily našeho námořnictva však jižní strana zmobilizovala od 25. září mnoho plavidel, včetně válečných lodí, k akci, o které se předpokládá, že bude pátrací operací, a nechala je zasahovat do našich teritoriálních vod. Vzbuzuje to naši náležitou bdělost a může to vést k další hrozné události.

Je nám jedno, zda jižní strana provádí ve svých teritoriálních vodách jakýkoli druh pátrací operace nebo ne. Nikdy však nemůžeme přehlížet jakýkoli průnik do našich teritoriálních vod a jižní stranu před ním vážně varujeme.

Žádáme jižní stranu, aby okamžitě zastavila pronikání přes vojenskou demarkační linii v západním moři, které může vést k eskalaci napětí.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp