Skip to content

Shromáždění odhodlání k boji za odstranění škod způsobených tajfunem

Pchjongjang, 9. září čučche 109 (2020) (KCNA) – 8. září se v Pchjongjangu na nádvoří Paláce slunce Kumsusan, nejvyšší svatyně čučche, konalo shromáždění odhodlání, aby s horoucím srdcem podpořilo výzvu váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una plně projevit sílu speciálních sil v boji za odstranění škod způsobených tajfunem.

Na nádvoří bylo nastoupeno 12 tisíc bojovníků, kteří požádali o připojení k elitním divizím členů strany z hlavního města a obdrželi doporučení od stranické organizace, a funkcionářů městských institucí, továren a podniků.

 

Na tribunu vystoupili členové politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a místopředsedové Ústředního výboru strany soudruzi Kim Če Rjong, Ri Il Hwan a Čche Hwi, předseda městského výboru strany v Pchjongjangu soudruh Kim Jong Hwan a předseda lidového výboru města Pchjongjangu soudruh Čche Hui Tche.

Před shromážděním se všichni účastníci poklonili portrétům slunečně usměvavých velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.

 

 

Soudruh Ri Il Hwan v projevu uvedl, že předseda Korejské strany práce poskytl členům strany v hlavním městě největší výsadu a čest být vlajkonoši a údernou brigádou v rozhodné a zodpovědné době, kdy je nutno dosáhnout důležitého přelomu, který bude mimořádně zapsán v bojových dějinách naší strany a revoluce.

Hovořil o veliké lásce k lidu našeho maršála, který s horoucí láskou k lidu a ostrou bolestí v duši nad utrpením lidu navštěvuje vzdálené a obtížně dostupné postižené oblasti a tráví celé dny i noci přemýšlením a vkládá celou svou duši do lidu.

Řečník zaníceně vyzval všechny účastníky bitvy, aby ze všech sil bojovali za přiblížení dne, kdy v Paláci slunce Kumsusan budou mít to štěstí, že se pokloní velkému vůdci a velkému generálovi a podají zprávu váženému maršálovi o svém hrdém vítězství a vytvoří nový legendární příběh hrdinství, jenž ohromí celý svět.

 

 

Na shromáždění zazněly přísahy odhodlání.

Řečníci vyjádřili odhodlání bezchybně splnit bojové poslání přidělené stranou na nejvyšší úrovni v co nejkratším čase a podat zprávu o věrnosti a slávě váženému soudruhu nejvyššímu vůdci.

Na shromáždění byla přijata přísaha soudruhu Kim Čong Unovi.

Z pověření soudruha Kim Čong Una předal soudruh Kim Če Rjong velícím funkcionářům vlajku 1. divize členů strany hlavního města a soudruh Ri Il Hwan vlajku 2. divize členů strany hlavního města.

Po shromáždění následoval průvod divizí členů strany hlavního města.

  

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp