Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN zkontroloval oblasti zasažené tajfunem v provincii Jižní Hwanghe

Pchjongjang, 28. srpna čučche 109 (2020) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un zkontroloval oblasti zasažené tajfunem v provincii Jižní Hwanghe a seznámil se se škodami.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce si předvolal předsedu provinčního výboru Korejské strany práce v Jižním Hwanghe soudruha Ri Čchol Mana a obdržel od něho podrobnou zprávu o stavu škod v provincii.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce uvedl, že rozsah poškození tajfunem číslo 8 je menší, než se očekávalo, a že měl velké obavy, ale domnívá se, že tento rozsah poškození byl velkým štěstím.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že všechny stranické organizace a funkcionáři se správným povědomím o boji proti krizi okamžitě po přijetí směrnice Ústředního výboru strany o důsledném předcházení škodám způsobeným tajfunem přijali obezřetná bezpečnostní opatření, v jejichž důsledku byli schopni snížit lidské ztráty a minimalizovat rozsah škod ve všech odvětvích. Ocenil, že byl zaveden správný státní systém krizového řízení k čelení přírodním katastrofám a schopnost odolávat krizi byla výrazně zlepšena.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zdůraznil nutnost soustředit všechny síly na urgentní odstranění důsledků tajfunu. Zejména musíme usilovat o minimalizaci škod v oblasti zemědělství, přijmout opatření k přesnému posouzení situace škod na zemědělských plodinách a zlepšit jejich růst ve spolupráci s zemědělskými výzkumnými institucemi a tím minimalizovat snížení výnosu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že pro naši stranu je jedním z přirozených hlavních úkolů sdílet smutek i radost s lidem, dodávat mu sílu a odvahu, poskytovat upřímnou pomoc, být uprostřed mas, když je jim těžko a čelí obtížím. Ústřední výbor strany by měl být vždy s lidem, v radostných i těžkých dnech, pokračoval a nařídil všem oddělením Ústředního výboru strany, aby se mobilizovala k obnově poškozené zemědělské půdy a plodin v provincii Jižní Hwanghe.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zaníceně všechny vyzval, aby s pevnou vírou ve vítězství co nejdříve zahájili všestrannou kampaň za co nejrychlejší dokončení nápravy poškození a oslavili 75. výročí založení strany hrdými pracovními úspěchy.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp