Skip to content

Dopis soudruhu KIM ČONG UNOVI k 67. výročí vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce

Vážený soudruh

Kim Čong Un

předseda Korejské strany práce

předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky

vrchní velitel ozbrojených sil Korejské lidově demokratické republiky

 

Vážený soudruhu Kim Čong Une,

přijměte prosím naše pozdravení u příležitosti slavného Dne vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce hrdinného korejského lidu proti imperialistické agresi jihokorejské loutkové vlády, USA a dalších imperialistických zemí vůči mírumilovnému lidu Vaší nádherné vlasti.

 

Po třech letech nelítostných bojů a válečných událostí korejský lid pod vedením vynikajícího vůdce Kim Ir Sena spravedlivě zvítězil a zajistil tak nezávislost, samostatnost a mírový rozvoj Korejské lidově demokratické republiky. Moudrým vedením věčného prezidenta Kim Ir Sena a poté velkého vůdce Kim Čong Ila se KLDR postupně stala silnou a světově uznávanou socialistickou zemí, která pod Vaším cílevědomým vedením nadále sílí a sehrává důležitou úlohu příkladu obdivované socialistické země.

 

Velmi pozorně sledujeme Vaši neúnavnou a moudrou snahu o znovusjednocení rozdělené země a rovněž trvalé úsilí ubránit Korejskou lidově demokratickou republiku před stálými hrozbami, především ze strany USA.

 

Vážený soudruhu Kim Čong Une, přejeme příslušníkům Korejské lidové armády, všemu korejskému lidu i Vám osobně trvale hodně nových úspěchů při mírovém socialistickém rozvoji země a při zjišťování její obranyschopnosti a samostatnosti.

 

          Společnost česko-korejského přátelství Pektusan

V Praze dne 22. 7. 2020