Skip to content

Není třeba sedět u jednoho stolu s USA

Pchjongjang, 4. července čučche 109 (2020) (KCNA) – První náměstkyně ministra zahraničních věcí Korejské lidově demokratické republiky Čche Son Hi 4. července vydala následující tiskové prohlášení:

V posledních dnech se slova „summit hlav KLDR a USA“, která zmizela z naší paměti, stala předmětem konverzace, což přitahovalo pozornost mezinárodního společenství.

Existuje osoba, která bezmyšlenkovitě vyjadřuje úmysl zprostředkovat summit, naprosto bez ohledu na to, co si o tom myslíme my jako strana dialogu, a je slyšet zvěsti, že vládní kruhy USA připouštějí nutnost pořádat summit KLDR – USA před americkými prezidentskými volbami.

Objevují se dokonce i snílci, kteří věří, že je možné využít naše denuklearizační opatření k podmíněnému uvolnění sankcí, a vyjadřují naději na „říjnové překvapení“.

Nyní je velmi citlivá doba, kdy i sebemenší nesprávné posouzení a nesprávné kroky by měly fatální a neodvolatelné důsledky. Můžeme být jen šokováni příběhem o summitu, lhostejným k současné situaci vztahů KLDR – USA.

Je možné vést dialog nebo jednat s USA, které přetrvávají v nepřátelské politice vůči KLDR bez ohledu na dohody, které již byly uzavřeny na minulém summitu?

Je nám jasné, i bez setkání, s jakým povrchním trikem k nám USA přistoupí, protože nemají vůli odvážně se námi vrátit za rýsovací prkno.

USA se mýlí, pokud očekávají, že nás ještě mohou navrátit k nějakým jednáním.

Již jsme vypracovali podrobný strategický časový rozvrh pro zvládnutí dlouhodobé hrozby ze strany USA.

Politika našeho státu nebude v žádném případě upravována ani měněna v závislosti na vnějších proměnných, tak jako něčí rozvrh vnitřní politiky.

Nejsou nutné dlouhé řeči. Nepociťujeme žádnou potřebu sedět u stejného stolu s USA, které považují dialog KLDR – USA jen za nástroj k vyřešení své politické krize.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp