Skip to content

Robotnícke páry

Pchjongjanská továreň na výrobu elektrických káblov č. 326 prekypuje nadšením z dosiahnutia veľkého zvýšenia produkcie. Má veľa robotníckych párov.

Oddanosť pre pracovisko

Súdruh Ri Song Hak je vedúci pracovnej skupiny kresličov v oblasti výroby drôtov. Po absolvovaní vojenskej služby pred tridsiatimi rokmi bol pridelený do továrne, v ktorej pracovali jeho rodičia. Od prvého dňa svojej práce sa snažil čo najlepšie ovládať svoje stroje a plniť svoje výrobné plány.

Vedľa jeho stroja pracovalo dievča Pak Hjang Suk. Kedykoľvek si nevedela dať rady s jej strojom, pohotovo jej pomohol. Zamilovali sa do seba, pričom si navzájom pomáhali a starali sa o seba. Dokonca aj potom, čo sa stali rodičmi dvoch synov, pracovali ešte tvrdšie. Výsledkom ich oddanosti pre pracovisko boli inovácie vo výrobe.

Organizačné schopnosti a vysoké technické zručnosti súdruha Ri Song Haka umožnili jeho pracovnej skupine každoročne prekročiť svoje ročné plány pred plánovaným termínom. Neskôr pomohol dosiahnuť zefektívnenie produktivity vylepšením termoforu vytláčacieho stroja. Vymyslel veľa zlepšovacích návrhov. Najnovšie jeho manželka súdružka Pak Hjang Suk zaviedla nový proces filtrovania na extrúderi, čím ušetrila veľa surovín a iných materiálov.

Teraz požívajú úctu ako poklady továrne.

 

Jediný cieľ

Pred piatimi rokmi súdruh Kang Hjok Song a súdružka Ču Ok Gjong sa prihlásili na online vzdelávanie fakulty Pchjongjanskej univerzity medicínskeho inžinierstva. Počas dní praxe sa zamilovali jeden do druhého.

Súdružka Ču, prirodzene, nechcela zaostávať za ostatnými, takže vynaložila veľké úsilie, aby predbehla Kanga pri štúdiu. Jej súťaživý duch sa prejavoval i v športových hrách často organizovaných v továrni. Kang si získal pozornosť divákov pri volejbalovom zápase, zatiaľ čo Ču preukázala svoje schopnosti v tenise a stolnom tenise.

Obaja navzájom súťažili o prvenstvo v štúdiu a športových hrách, ale zároveň si pomáhali a viedli sa navzájom pri práci.

Jedného dňa narazil na zvyšky drôtov. Boli len špičkou ľadovca, ale nemohol ich len tak vyhodiť. Ponoril sa do myšlienok a našiel spôsob výroby ďalších drôtov ich recykláciou. Súdružka Ču mu pri tom aktívne pomohla.

Jediný cieľ – prispieť ešte trochu rozvoju hospodárstva krajiny ich spája.

V decembri minulého roku ukončili univerzitu. Teraz prispievajú k výrobe elektrických drôtov, manžel v káblovom inštitúte a manželka v káblovej dielni.

Naša vlasť (Nenara) – www.naenara.com.kp