Skip to content

Anekdoty zo života KIM ČONG ILA: Šľachetná osobnosť

28. februára 2009 súdruh Kim Čong Il navštívil pradiareň v Manpo. Široko sa usmieval, rozhliadajúc sa po hale a ubytovni, ktoré boli udržiavané v špičkovom stave.

V období Namáhavého a núteného pochodu pretvorili zloženie továrne vrátane budovy moderným spôsobom, spoliehajúc sa na svoje vlastné úsilie. Dievčatá tvrdo pracovali na lesknúcich sa strojoch. Boli sirotami a teraz boli vyškolené ako kvalifikované pracovníčky, ktoré sa významne podieľali na plnení plánu výroby. A továreň vyrábala prikrývky s vedľajšími produktmi z pradenia vlny a predávala ich novomanželom.

Generál poznamenal, že takúto peknú továreň nie je možné nájsť nikde inde v krajine, a so srdečným smiechom dodal, že vyzerá byť dosť moderná na to, aby ju bolo možné ohodnotiť titulom Trojnásobne vážená vlajka Troch revolúcií.

Bol šťastný nielen z objemu výroby a kultivovanej úrovni práce vo výrobnej hale. Bolo pre neho ešte väčším potešením, keď videl riaditeľku továrne, ktorá pracovala s oddanosťou v prospech ľudí, nestojac o väčšiu pozornosť.

V minulosti, keď bol všetkého nedostatok, sa starala s materinskou starostlivosťou o 23 sirôt, hoci bola zodpovedná za riadenie továrne.

Súdruh Kim Čong Il bol informovaný, že dievčatá, ktoré sa mu klaňali so slzami v očiach, keď prechádzal po továrni, boli tie, ktoré vychovala riaditeľka.

V ubytovni uvidel kuchynské náčinie a deky, ktoré získala na sobáš dievčat, ako aj fotografiu visiacu na stene miestnosti, na ktorej im pomáhala pri učení.

Potom povedal: Dnes, keď si prezerám továreň, som ešte viac potešený, keď som sa dozvedel o krásnych vlastnostiach súdružky riaditeľky. Jej skutky sú chvályhodné a vlastenecké. Pre vedúcich tovární nie je ľahké vychovávať desiatky sirôt. Môže tak urobiť iba odhodlaná žena. Riaditeľka tejto továrne si zaslúži byť nazývaná skutočnou vlastenkou. Uprednostňuje záujmy spoločnosti a kolektívu, strany a revolúcie pred vlastnými a je odhodlaná venovať im celú svoju bytosť. Jej zmysel pre revolučný morálny záväzok je obdivuhodný. Je to skutočne žena šľachetnej povahy. Je kvitnúcou predstaviteľkou našej éry, ktorá sa bezvýhradne obetovala budúcnosti krajiny so vznešenou ľudskou náklonnosťou.

Ďalej povedal: „Éra songunu je jedným z veľkých úspechov, ktorý vytvára množstvo takých chvályhodných ľudí, ako je táto riaditeľka.“

Zdôraznil: Sila slúžiaceho vojska a ľudu, ktorá sa spojila na kolektívnom princípe „Jeden za všetkých a všetci za jedného!“ je neporaziteľná a nemusíme sa báť ničoho, pokiaľ sme podporení touto veľkou jednotou.