Skip to content

Korejský lid oslavil Den zářící hvězdy

Pchjongjang, 16. února čučche 109 (2020) (KCNA) – U příležitosti významného největšího národního svátku Dne zářící hvězdy pracující lid, sloužící mužstvo, studenti a žáci navštívili bronzové sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila na různých místech země a vyjádřili pocit své neskonalé úcty.

Před bronzové sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila na kopci Mansude byl položen květinový koš jménem váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

 

K sochám velkého vůdce a velkého generála byly položeny koše květin jménem stranických a vládních orgánů, orgánů ozbrojených sil, společenských organizací, ministerstev, ústředních institucí, jednotek Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil, institucí, továren a podniků všech úrovní města Pchjongjangu a dalších a rovněž za Pchjongjangou misi Antiimperialistické národní demokratické fronty.

Masy se poklonily bronzovým sochám velkého vůdce a velkého generála.

Květinové koše jménem institucí, podniků a jednotek Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil byly položeny také k bronzovým sochám a slunečně usměvavým portrétům velkého vůdce a velkého generála na různých místech Pchjongjangu, včetně Kim Ir Senovy univerzity, Ministerstva lidových ozbrojených sil a Uměleckého studia Mansude.

Pracující lid, příslušníci lidové armády, studenti a žáci z různých míst také navštívili bronzové sochy a slunečně usměvavé portréty velkého vůdce a velkého generála a vyjádřili jim hlubokou úctu.

 

 

Všechen lid celé země velkolepě oslavil Den zářící hvězdy, výročí narození velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila.

Při návštěvě Paláce slunce Kumsusan, posvátného chrámu čučche, kde leží velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il v životní podobě, se masy poklonily slunečně usměvavým portrétům velkého vůdce a velkého generála.

Slavnostní představení se konala v institucích, podnicích a zemědělských družstvech celé země. Na pódiích představení na ministerstvech a ústředních institucích, vědeckých a vzdělávacích ústavech, včetně ministerstva zemědělství, ministerstva fyzkultury a sportu a ministerstva pozemní a námořní dopravy, Státní akademie věd, Kim Čchekovy polytechnické univerzity a Kim Čchol Džuovy pedagogické univerzity, zněly písně velebící neskonalého velikána.

Umělecká představení se konala také v Metalurgickém komplexu Hwanghe, Pchjongjangském elektrárenském komplexu, Kim Čong Tcheově komplexu elektrických lokomotiv, Sunčchonské tepelné elektrárně, zemědělském družstvu Čchonsan, textilní továrně „Září“ a jinde.

V jednotkách na všech úrovních v Pchjongjangu a na dalších místech se konaly sportovní soutěže, které povýšily slavnostní náladu svátku.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp