Skip to content

Pohorie Čangsu

Kórejská ľudovodemokratická republika, ktorá je obdarená krásnymi horami a krištáľovo čistými riekami, má mnoho malebných miest. Jedným z nich je pohorie Čangsu, ktoré leží medzi okresmi Čerjong a Sinwon v provincii Južné Hwanghe.

Pohorie, ktorá sa od staroveku prezýva „pohorie Kumgang vo Hwanghe,“ siaha do výšky 745 metrov nad morom a tiahne sa približne 12 kilometrov v smere od východu na západ a 5 kilometrov od severu na juh.

Najvyšším vrcholom je Počok, ktorý je prepojený s niekoľkými ďalšími 700 metrov vysokými vrcholmi, ako sú Počang a Kwanum.

Pohorie je bohaté na borovice, duby a ďalšie vzácne rastliny a zvieratá, ako sú napríklad srnec, psík medvedíkovitý, líška, zajac, vlha a bažant. Hovorilo sa mu tiež „Pohorie Čchiak“, pretože tam žilo mnoho bažantov.

Pohorie Čangsu sa vyznačuje malebnými roklinami, najmä dvanástimi roklinami v západnej časti. Vo viac ako 12 km dlhej a 50 – 150 m širokej doline sa nachádza 12 malebných roklín so strmými svahmi a bizarnými skalami vysokými 150 – 200 m, ktoré harmonicky vytvárajú rozprávkový obraz. Krása roklín je umocnená tečúcou krištáľovou vodou, vodopádmi, rybníkmi, zelenými borovicami a karmínovými javormi.

Kórejskí predkovia boli natoľko fascinovaní scenériou pohoria Čangsu, že nazývali pohorie Kumgang kráľom krásnych hôr vo východnej horskej oblasti a pohorie Čangsu kráľovnou krásnych dolín, ktorá sa ako kométa objavila v západnej rovinatej oblasti.

Zlatovka prostredná Forsythia × intermedia ‚Densiflora‘ a vrásy pohoria Čangsu boli vyhlásené za prírodné pamiatky krajiny.

Nachádzajú sa tu tiež pozostatky Južného Pchjongjangu z obdobia Kogurjo, vrátane pevnosti Čangsusan, pustovne Hjon, chrámu Mjoum a ďalších lokalít bývalých budhistických chrámov.

 

http://naenara.com.kp