Skip to content

Oslaven Den mládeže

Pchjongjang, 28. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – Korejská mládež významně oslavila Den mládeže.

28. srpna oslavili tento den spolu s mladými lidmi po celé zemi vedoucí funkcionáři strany a vlády.

Člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce, první místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění soudruh Čche Rjong He, člen prezídia politbyra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP soudruh Pak Pong Džu a člen politbyra ÚV KSP, člen Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda vlády soudruh Kim Če Rjong navštívili Kim Čchekovu polytechnickou univerzitu, Sunčchonskou cementárnu a Státní akademii věd, aby poblahopřáli mladým lidem.

 

 

Vedoucí funkcionáři strany a vlády a funkcionáři v Pchjongjangu a místních oblastech strávili svátek společně s mládeží a studenty v průmyslových zařízeních, zemědělských družstvech a univerzitách v různých částech země.

Vedoucí funkcionáři položili květinové koše a kytice a poklonili se před bronzovými sochami velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a  velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila a před portréty a mozaikami slunečně usměvavých neskonale velkých mužů.

Prohlédli si revoluční muzea, rudé koutky vzdělávání v revolučních dějinách, síně věnované dějinám příslušných jednotek, pracovišť a dalších a přednesli povzbudivé projevy k mladým lidem, kteří dělají zázraky a inovace na velkém pochodu soběstačnosti.

Sledovali také umělecká vystoupení mládeže a studentů a sportovní a zábavní hry včetně kopané a odbíjené.

  

28. srpna se na Kim Ir Senově  náměstí konal koncert Ústřední mládežnické umělecké agitační brigády, věnovaný Dni mládeže.

Na jevišti koncertu, který začal vyprávěním a sborem „Sláva generálu Kim Čong Unovi!“ a „Pochod korejské mládeže“ byla představena různá vystoupení, včetně smíšeného souboru „Zlatá poduška na sezení“, mužského sóla „Mládež“, dechového kvarteta a písně „Záviď nám.“

Interpreti s patosem zpívali o zásluhách velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila při budování jediného státu na světě se silnou mládeží.

Na scéně bylo představeno ženské sólo „Svěřili jsme Vám osud a budoucnost“, sbor za doprovodu kytar „Pod praporem soběstačnosti znovu k velkému vzestupu“, kvartet na foukací harmoniky „Mládeži, podporuj naši stranu“, recitace veršů a smíšené trio „Naše státní vlajka“ a další.

 


 

Taneční oslavy mládeže a studentů se konaly na Kim Ir Senově náměstí večer 28. srpna, v Den mládeže.

Za zvuku „Hymny mládí“ účastníci zahájili moře krásných tanců s hrdostí na oslavu hrdých dějin a tradic kimirsensko-kimčongilského mládežnického hnutí a urychlení růžové budoucnosti socialismu.

Tančili na melodii takových písní jako „Náš vůdce milovaný lidem“, „Chtěli jsme Vás spatřit“ a dalších. Na otevřeném tanečním parketu členové Ústřední mládežnické umělecké agitační brigády představili písně postupující epochy, písně mládí, které ještě více zažíhaly srdce zúčastněné mládeže. Když na tanečním prostranství zazněly písně „Valčík v Den mládeže“, „Dívčí roky“, „Pískající mladík“, „A já budu žít jako hvězda, následující stranu“, „Jsme jezdci Mallima“ a další, ještě více pozvedly taneční atmosféru.

Zahraniční hosté utíkali na taneční parket a sdíleli radost s mládeží.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp