Skip to content

Spomienkové stretnutie poľnohospodárskych pracovníkov

Kangso, 4. júla čučche 108 (2019) (KCNA) – Stretnutie „Veľký vodca bude vždy s nami na poliach socialistického vidieka, ktoré navštívi bohatá úroda,“ zorganizované poľnohospodárskymi pracovníkmi a členmi Kórejského zväzu poľnohospodárskych pracovníkov, sa uskutočnilo vo štvrtok 4. júla na roľníckom družstve Čchongsan v okrese Kangso, pred 25. výročím úmrtia veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena.

Na stretnutí bol prítomný súdruh Kim Čchang Jop, predseda Ústredného výboru Kórejského zväzu poľnohospodárskych pracovníkov, príslušní funkcionári, predstavitelia zväzu a poľnohospodárski pracovníci z mesta Nampo.

Stretnutie sa začalo zborom „Túžime po Vašom slnečnom úsmeve“. Vystupujúci umelci dojemne spievali o revolučných zásluhách súdruha Kim Ir Sena, ktorý svojou nekonečnou oddanosťou a neúnavným úsilím prinášal šťastie a bohatý život ľudu pri dlhých cestách, na ktorých poskytoval terénne pokyny poľnohospodárskym podnikom po celej krajine.

Vyjadrili svoju vôľu priniesť bohatú úrodu na každé pole prostredníctvom horúceho vetra vedeckého poľnohospodárstva založeného na revolučnom duchu sebadôvery, držiac sa pevne odkazu veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena a veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila ako záchranného lana.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp