Skip to content

Radostný život pracujících Pchjongjangské textilky Kim Čong Suk

 

Ženy tvoří drtivou většinu zaměstnanců Pchjongjangské textilky Kim Čong Suk ve východní části Pchjongjangu.
Areál závodu vypadá jako park, protože je osázen ovocnými a dalšími košatými stromy a nabízí skvělá místa odpočinku.

 

Pracující vedou naplňující a optimistický pracovní život na svých pracovištích, vybavených kulturními a hygienickými pracovními podmínkami a prostředím. Ve dvou nedalekých jeslích a mateřské škole vyrůstají jejich děti, které vesele zpívají a tančí. Nachází se zde také zdravotní komplex Pchjongbang, vybavený kulturními a sociálními zařízeními, dobře zařízenými sportovišti a kulturním sálem, které jsou oblíbenými místy pobytu zaměstnanců.

Zejména dělnická ubytovna, postavená státem v roce čučche 103 (2014) na břehu řeky Tedong, je krásným domovem svobodných dělnic.

Dělnice textilky si na svém pracovišti užívají radostného a optimistického života, zajištěného vyhovujícími pracovními podmínkami a kulturním a sociálním vybavením.

 

 

Textilka je vybavena nezbytným zařízením pro bydlení i pro kulturu a oddech, včetně salónu krásy, studovny a kuchyně s kompletním souborem kuchyňských potřeb. Mladé ženy často v kuchyni připravují jídlo a zvou na ně přátele. Ráno opouštějí ubytovnu s odhodláním ještě tvrději pracovat a večer se vracejí s potěšením, že splnily své denní plány.

Všechny dělnice usilují o zvýšení výroby a vzájemně si v tom pomáhají s hrdostí na to, že vládnou továrně.

  

Kim Son Gjong, 

fotografie Ri Mjong Guk

Časopis „Korea“ (Čoson) č. 758, 3 / čučche 108 (2019), http://www.korean-books.com.kp