Skip to content

Korea slaví Den zářící hvězdy

 

Pchjongjang, 15. února čučche 108 (2019) (KCNA) – Korea překypuje atmosférou oslav Dne zářící hvězdy, výročí narození velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila. Korejský lid každoročně oslavuje tento den jako největší národní svátek.

Pracující různých odvětví, sloužící mužstvo a mládež neustále navštěvují Pektusanský tajný tábor, kde se narodil velký generál, místo historické a revoluční slávy Čangdžasan, spojené s revoluční činností během Vlastenecké osvobozenecké války, a další.

Návštěvníci si připomínají revoluční život velkého generála, který položil pevný základ pro vítězství velké věci socialismu, a vyjadřují své pevné odhodlání dovršit revoluci čučche, zahájenou na hoře Pektu a předávanou z generace na generaci.

V Pchjongjangu a na dalších místech země se konají různé slavnostní události. Byl slavnostně zahájen 23. ročník Festivalu kimčongilií a konala se slavnostní setkání organizací pracujícího lidu, velebící věčné a nesmrtelné zásluhy velkého generála. Na počest Dne zářící hvězdy byly slavnostně zahájeny takové akce jako Filmový týden a národní fotografická výstava, výstava uměleckých děl a Festival ledových soch 2019. Dále se koná 26. Mezinárodní festival krasobruslení o cenu „Pektusan“, který vyjadřuje nekonečný pocit úcty celého národa k velkému soudruhu Kim Čong Ilovi, který přinesl nesmrtelný vklad k úsilí o světovou nezávislost. Probíhá představení synchronizovaného plavání, krásně líčící na hladině vody moře květin přejících nesmrtelnost.

Na Výstavišti korejských známek jsou soustředěny korejské známky, které ukazují revoluční život velkého generála a hluboce se zapisují do duší návštěvníků.

Konají se hudební a taneční představení umělecké skupiny Korejců v Japonsku a umělecké představení uměleckých kroužků Paláce školáků Mangjongde, prohlubující touhu po velkém generálovi.

Současně s tím se televize, rozhlas a noviny soustředí na filmové materiály a články, včetně dokumentu „Vynikající velikán, který proslavil éru čučche“, ukazující revoluční aktivity velkého soudruha Kim Čong Ila.

 

Pektusanský tajný tábor, posvátné místo revoluce


 

Představení uměleckých kroužků Paláce školáků Mangjongde

 

Představení Korejců žijících v Japonsku

 

 

23. festival kimčongil

 
Synchronizované plavání

9. festival ve vaření


 

26. Mezinárodní festival krasobruslení o cenu „Pektusan“ 

Festival ledových soch 2019


Výstava poštovních známek
Poštovní známky k 77. výročí narození velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp