Skip to content

Z oslav Nového roku čučche 108 (2019)

 

Pchjongjang, 1. ledna čučche 108 (2019) (KCNA) – Pracující lid, mládež a studenti a sloužící mužstvo Korejské lidové armády navštívili sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila a mozaiky zobrazující jejich usměvavé portréty na Nový rok v úterý 1. ledna ráno.

Před sochami velkých vůdců na kopci Mansu stál květinový koš, který zaslal vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un.

Před sochami byly umístěny květinové koše ve jménu orgánů strany, státu a ozbrojených sil, společenských organizací, ministerstvev a národních institucí, pchjongjangských institucí, podniků, továren a škol na všech úrovních a jednotek Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil.

K sochám byl také umístěn květinový koš ve jménu Pchjongjangské mise Antiimperialistické národní demokratické fronty.

Masy vzdaly poctu sochám velkých vůdců.

Květinové koše ve jménu institucí, podniků a jednotek lidové armády a kytice byly umístěny také před sochy velkých vůdců a mozaiky zobrazujícími jejich usměvavé portréty na několika místech v Pchjongjangu, včetně Kim Ir Senovy univerzity, Ministerstva lidových ozbrojených sil, Ministerstva lidové bezpečnosti a Uměleckého studia Mansude.

Pracující lid, mládež a studenti a sloužící mužstvo navštívili sochy velkých vůdců a mozaiky zobrazující jejich usměvavé portréty také v místech svého bydliště, aby jim vzdali poctu.

 

 

 

Novoroční koncert na Kim Ir Senově náměstí

 

V Pchjongjangu se konal novoroční koncert 2019.

Mnoho občanů přišlo na Kim Ir Senovo náměstí, aby ocenili představení.

Umělci a učitelé z proslulých uměleckých uskupení, jako jsou umělecká skupina Mansude, operní skupina Pchibada, Národní lidový umělecký soubor a Kim Won Gjunova hudební univerzita, vystoupili na scéně představení, které bylo rozděleno na dvě části.

Na jevišti byla uvedena pestrá čísla včetně ženského sóla „Ó, má vlasti plná naděje“, „Jeho objetí je nejlepší“ a smíšený sextet „Vlasti, vzkvétej“.

Účinkující byli velmi oceněni za své působivé umělecké zastoupení, připomínající pohnuté dny, kdy všechno sloužící mužstvo a lid dynamicky kráčejí směrem k konečnému vítězství revoluce, semknuti kolem váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

Nadějný nový rok 2019 započal uprostřed ohňostrojů, vypálených na oblohu nad náměstím v posledních vteřinách starého roku.

Za zvuku orloje o půlnoci 1. ledna otřásl zvuk střelby ohňostrojů nebem i zemí a oslnivé paprsky světla zažehly noční oblohu Nového roku, aby zobrazily ohnivou oponu, přejíce rodinám v celé zemi štěstí a vlasti rozkvět.

Drony představující nápis „Šťastný nový rok“ vzlétly nad náměstí.

Smíšený sextet „Šťastný nový rok“, smíšený duet a pangčchang „Sláva našeho života“ a další čísla oživily atmosféru představení.

Představení vyvrcholilo umělkyněmi z elektronické skupiny Moranbong, zpívajícími písně jako „Socialismus kráčející vpřed“, „Běh vstříc budoucnosti“ a „Sníh padá na Nový rok“.

Představení skončilo sborem účinkujících „Horoucí přání“.

 

Záznam představení zde:

Novoroční představení dětí

 


 

Nová poštovní známka k Novému roku

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp