Skip to content

Prebehli rokovania medzi Kim Jong Namom a Nicolásom Madurom

 

Pchjongjang, 30. novembra čučche 107 (2018) (KCNA) – Vo venezuelskom prezidentskom paláci sa v utorok 27. novembra konali rokovania medzi predsedom prezídia Najvyššieho ľudového zhromaždenia Kórejskej ľudovodemokratickej republiky súdruhom Kim Jong Namom a prezidentom Venezuely Nicolásom Madurom Morosom.

Súdruh Kim Jong Nam je vedúcim delegácie KĽDR, ktorá je na oficiálnej návšteve Venezuelskej bolívarovskej republiky.

Poznamenal, že vzťahy medzi KĽDR a Venezuelou sa rozvíjajú v úprimnom, priateľskom a súdružskom duchu, a vyjadril dôveru, že boj venezuelského ľudu o nezávislosť a proti imperializmu, za mier, proti vojne a za socializmus bude úspešný.

Prezident Nicolás Maduro srdečne zaželal váženému najvyššiemu vodcovi súdruhovi Kim Čong Unovi dobré zdravie, poprial mu veľa úspechov vo vedení kórejského ľudu na ceste víťazstva a vyjadril dôveru, že vzťahy priateľstva a spolupráce medzi oboma krajinami sa budú dynamicky rozvíjať.

Počas rozhovorov diskutovali o otázkach spoločného záujmu, rozvoji a posilnení priateľských vzťahov a spolupráce medzi oboma krajinami a v rámci Hnutia nezúčastnených.

Za kórejskú stranu sa rozhovorov zúčastnili aj ďalší členovia delegácie KĽDR, vrátane podpredsedu Ústredného výboru Kórejskej strany práce súdruha Pak Tche Songa, mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca KĽDR vo Venezuele Ri Sung Gila; a za venezuelskú stranu minister zahraničných vecí Jorge Alberto Arreaza Montserrat a podpredsedkyňa Jednotnej socialistickej strany Venezuely Tania Diazová.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp