Skip to content

Rodong Sinmun: Konečné víťazstvo socializmu čaká na ľudí s pevnou vôľou

Pchjongjang, 5. augusta čučche 107 (2018) (KCNA) – Konečné víťazstvo socializmu v skutočnosti znamená víťazstvo viery a revolučných princípov, píše denník Rodong Sinmun (Noviny práce) v nedeľňajšom článku.

Článok poznamenáva, že budúcnosť socializmu, myšlienky nezávislosti a šťastia ľudu je neoddeliteľná od revolučného princípu a pokračuje:

Zachovávať revolučný princíp v socialistickej výstavbe znamená realizovať a brániť až do konca myšlienky a dielo vodcu.

Dôležitým revolučným princípom pre upevnenie Strany je tiež pevne udržovať jej vedúcu úlohu, neustále posilňovať funkciu a úlohu socialistickej moci, zachovávať a rozvíjať socialistické vlastníctvo a rozhodne bojovať proti imperializmu.

Revolučná povaha kórejského ľudu, ktorý si vďaka svojej pevnej viere užíva výhody socialistického systému, je jasným prejavom silného revolučného a triedneho princípu.

Keď všetci ľudia majú pevnú vieru, tak môžu rýchlejšie dosiahnuť vyššie ciele pri budovaní silného socialistického národa v revolučnom duchu sebadôvery a vytrvalosti.

Nepoškvrnená revolučná viera, ktorá zostáva neotrasiteľná napriek mnohým skúškam, je založená na neochvejnej viere vo vlastnú silu. Revolučná viera kórejského ľudu je nemenná viera upevnená mnohými prekážkami.

Iba víťazstvo a prosperita čaká na slúžiace vojsko a ľud z KĽDR, ktorí sa usilujú o žiarivú budúcnosť a vytvárajú pevnosť vernosti okolo ústredného výboru Strany bez ohľadu na to, ako často sa môže zmeniť medzinárodná situácia.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp