Skip to content

Rodong Sinmun: Buržoázna demokracia je falošná

Pchjongjang, 25. júla čučche 107 (2018) (KCNA) – Imperialisti a reakcionári vytrvalo vychvaľujú “demokraciu” v kapitalistickej spoločnosti a “výhody” buržoáznej demokracie, ale v skutočnosti je to sofizmus zakrývajúci reakčnú a protiľudovú povahu buržoáznej diktatúry a skutočné farby kapitalistickej spoločnosti, ktorá sa rúti dolu kopcom, píšu Noviny práce (Rodong Sinmun) v stredajšom článku.

Buržoázna demokracia, “demokracia” kapitalistickej spoločnosti, nie je skutočná, stojí v článku a ďalej pokračuje:

Demokracia je politika, ktorá rozumie vôli pracujúcich ľudových más. Demokracia je to, keď štát tvorí politiku v súlade s vôľou robotníkov, roľníkov a ostatných pracujúcich ľudí, vykonáva ju v ich záujme a poskytuje ľudovým masám skutočnú slobodu, práva a šťastný život.

Kapitalismus je spoločnosť, v ktorej má malá menšina vykorisťovateľských tried privilegované postavenie a vládne nad väčšinou. Režim a výrobné prostriedky sú ovládané triedami vykorisťovateľov a všetka štátna politika je pod ich kontrolou. Je zrejmé, že “demokracia” v kapitalistickej spoločnosti nemôže byť tou pravou pre ľudové masy.

Buržoázna demokracia slúži menšine z privilegovaných kruhov a nie je to demokracia v pravom slova zmysle.

Ak existuje demokracia v kapitalistickej spoločnosti, je to len “demokracia” pre dobro bohatých a menšinu vykorisťovateľov.

Bez ohľadu na to, ako veľmi imperialisti švihajú jazykmi, aby ublížili socialistickej demokracii, nikdy nedokážu zamiesť protiľudovú povahu buržoáznej demokracie a skorumpovanú povahu kapitalistického systému pod koberec.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp