Skip to content

Veľký vodca súdruh Kim Ir Sen je večné slnko ľudstva

Pchjongjang, 7. júla čučche 107 (2018) (KCNA) – Veľký vodca súdruh Kim Ir Sen je nielen otcom kórejského národa, ale aj nesmierne veľký muž uznávaný ľuďmi po celom svete ako slnko ľudstva.

Tomu dosvedčuje aj skutočnosť, že celá rada kníh, článkov a básní ako “Životopis Kim Ir Sena,” “Chválospev na Kim Ir Sena, veľkého majstra vodcovstva” a “Slnko vyšlo vysoko na Východe” boli vytvorené ľuďmi po svete za posledné desaťročia od zverejnenia rozhovoru “Spomienky na stretnutie s predsedom Kim Ir Senom” napísaného vtedajším generálnym tajomníkom Svetovej federácie odborových zväzov v apríli čučche 36 (1947).

N. M. Gribačev, slávny spisovateľ zo Sovietskeho zväzu, v jeho epickej básni “Generál Kim Ir Sen” (1950) velebil veľkú osobnosť prezidenta a presvedčenie o konečnom víťazstve vo veci spravodlivosti kórejského ľudu.

Norodom Sihanuk, bývalý kráľ Kambodže, vo svojich spomienkach “Moje mimoriadne vzťahy s prezidentom Kim Ir Senom” poznamenal, že jeho priateľstvo, vernosť a starostlivosť pramenili z jeho prirodzenej láskavosti, ktorá nemala obdoby u žiadneho iného politika na svete.

Po úmrtí prezidenta (8. júla 1994) sa úcta ľudí celého sveta k nemu ešte viac zintenzívnila.

Takmer 200 básní ako napríklad “Súdruh Kim Ir Sen, žiarivé slnko” boli napísané známymi spisovateľmi, umelcami, osobnosťami a ďalšími ľuďmi z rôznych krajín aj v druhej polovici roka 1994. To jasne ukazuje, že prezident je slnkom ľudstva a najväčší človek uznávaný celým svetom.

Generálny tajomník ÚV Komunistickej strany Nepálu (marxisticko-leninskej) vo svojej knihe “Slnko nikdy neumiera,” ktorá vyšla pri príležitosti stého výročia narodenia prezidenta zdôraznil, že tak ako ľudia nemajú strach o život Slnka , tak je večné slnko nezávislosti.

Skutočne, bezhraničná úcta ľudí celého sveta k prezidentovi je erupciou ich horlivých emócií.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp