Skip to content

Oslavy 72 let Korejského svazu dětí

 

Pchjongjang, 6. června čučche 107 (2018) (KCNA) – Společné celostátní setkání organizací Korejského svazu dětí (KSD) k oslavě 72. výročí jeho založení se konalo ve středu 6. června na nádvoří Paláce slunce Kumsusan.

Shromáždění se účastnili delegáti oslav 72. výročí založení KSD a školáci města Pchjongjangu.

 

Pozváni byli soudruzi Čche Hwi, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, Čon Kwang Ho, místopředseda vlády, Kim Sung Du, předseda vzdělávací komise a příslušní funkcionáři a funkcionáři svazu mládeže.

Všichni účastníci vzdali poctu portrétům usměvavých velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.

Soudruh Pak Čchol Min, první tajemník Ústředního výboru Kimirsensko-kimčongilského svazu mládeže, přednesl zprávu. Řekl, že dějiny KSD, masové politické organizace korejských dětí, jsou dějinami lásky a důvěry velkých vůdců a váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, který nazývá děti králi země a považuje práci pro nadcházející generaci za jednu z nejdůležitějších pro stranu a stát.

Vyzval všechny členy KSD, aby se pevně připravovali stát se schopnými revolučními talenty, kteří jsou znalými, ctnostnými a zdravými a spolehlivými rezervami pro budování mocné socialistické země. Také je vyzval, aby měli na paměti hrdost a sebevědomí, že jsou členy svazu dětí Kim Ir Sena a Kim Čong Ila, a mocně kráčeli vpřed, vysoko třímajíce vlajku KSD pod vedením váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

Potom byly předneseny projevy.

  

Oslavy 72 let Korejského svazu dětí v různých místech země

  

Příjezd účastníků oslav 72 let Korejského svazu dětí do Pchjongjangu

 

 

Účastníci oslav 72 let Korejského svazu dětí položili květiny k sochám velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila

  

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp