Skip to content

Anekdoty zo života Kim Čong Ila: Je to dosť zvláštne

Jeden májový deň v roku 2000, na poli v provincii Severný Pchjongan, ktorá sa nachádza na severozápade krajiny, súdruh Kim Čong Il diskutoval o práci na družstve s niektorými funkcionármi. Keď uvidel na ceste traktor, išiel k nemu a požiadal traktoristu, aby naštartoval.

Traktorista nastúpil do traktora cez ľavé dvere a takmer okamžite sa ozvalo hučanie motora. Po započúvaní sa do zvukov motora súdruh Kim Čong Il podišiel k pravým dverám kabíny. Traktorista bol v rozpakoch, pretože vedel, že dvere sú pokazené. Súdruh Kim Čong Il chytil kľučku a potiahol. Dvere, ktoré predtým traktorista nemohol otvoriť, hoc sa snažil, sa ľahko otvorili.

Súdruh Kim Čong Il sa na chvíľu pozrel do kabíny a potom zatvoril dvere. Povedal traktoristovi, aby udržiaval traktor v dobrom stave. Potom, čo opustil pole, zhromaždili sa všetci okolo traktora. Ľudia sa pokúšali otvoriť pravé dvere kabíny a mysleli si, že to pôjde ľahko, keď ich vodca otvoril. Nikto však nebol schopný ich otvoriť.

Nakoniec sa podarilo otvoriť dvere pomocou rôznych nástrojov. Každý komentoval, aké je to zvláštne. Zdalo sa, že dokonca aj traktor uznáva veľkého človeka.