Skip to content

Dopis váženému nejvyššímu vůdci soudruhu Kim Čong Unovi ke Dni slunce – čučche 107 (2018)

Vážený soudruh

Kim Čong Un

předseda Korejské strany práce

předseda Komise pro státní záležitosti KLDR

vrchní velitel Korejské lidové armády

 

Vážený soudruhu Kim Čong Une,

členové Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan, stejně jako pokrokoví lidé naší vlasti a celého světa, s hrdostí slaví letošní Den slunce v roce velkého 70. výročí vzniku Korejské lidově demokratické republiky.

Zásluhou rozhodné politiky Korejské strany práce zůstává KLDR v nesmírně obtížných podmínkách po porážce socialismu v mnoha dřívějších spřátelených zemích pevností společenského pokroku a nezávislosti. Na mezinárodní scéně nejdůsledněji hájí spravedlivý mír a odpor proti imperialismu. Současně zajišťuje všemu svému lidu sociální jistoty, které ve většině světa neexistují.

Třídní nepřátelé se snaží zničit lidovou Koreu po celých 70 let její existence. Naprosto proto uznáváme nezbytnost jejích obranných opatření. Nezákonné a naprosto nespravedlivé hospodářské sankce proti KLDR rozhodně odmítáme a požadujeme jejich zrušení a naopak žádáme s ní rozvíjet všestranné přátelské kulturní i obchodní vztahy.

KLDR nedopustila obnovu kapitalismu ani za těch nejtěžších okolností díky myšlence čučche, politice songun a velkému kimirsenismu-kimčongilismu. S radostí pozorujeme současné zásadní posílení pozice země na mezinárodní scéně a významná jednání směřující k uhájení míru a zmírnění napětí na Korejském poloostrově.

 

U příležitosti Dne slunce Vám přejeme, vážený soudruhu maršále, pevné zdraví a mnoho úspěchů ve Vaší záslužné práci v čele výstavby a obrany socialismu a v úsilí o odchod okupačních vojsk z obsazené jižní části země a nezávislé znovusjednocení.

 

Společnost česko-korejského přátelství Pektusan,

v Praze dne 3. dubna čučche 107 (2018)