Skip to content

Představení mládeže a odborů k 70 letům Korejské lidové armády

 

Pchjongjang, 6. února čučche 107 (2018) (KCNA) – Umělecká skupina Ústředního výboru Svazu mládeže uskutečnila v Ústředním sále mládeže představení „Věčná sláva nesmrtelným zásluhám v budování armády“ k oslavě 70. výročí založení Korejské lidové armády (KLA).

 

Představení bylo zahájeno sbory „Kantáta o maršálu Kim Ir Senovi“ a „Ať žije generalissimus Kim Ir Sen„. Na jevišti byla uvedena řada vystoupení, včetně vyprávění a písně „Rudý průsmyk Čchol“, mužského sóla a sboru „Píseň vojáka“, ženského sóla a kvarteta národních nástrojů „Zpěv jednoty armády a lidu“.

Umělci zaníceně chválili revoluční zásluhy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, kteří vytvořili KLA a posílili a rozvinuli ji v neporazitelně silnou revoluční armádu.

Dojemně vylíčili duši armády a lidu Koreje, přejíce pevné zdraví váženému nejvyššímu vůdci soudruhu Kim Čong Unovi, který otevřel plný rozkvět výstavby revolučních ozbrojených sil.

 

 

Na jeviště byla uvedena také čísla, která ukázala neohroženou vůli plamenného mládí vytvořit nové legendární příběhy hrdinné mládeže v současném velkém pochodu Mallimy (Mallima, okřídlený kůň letící 10 tisíc mil za den, pozn. překl.).

Představení sledovali místopředseda Ústředního výboru KSP soudruh Čche Hwi, funkcionáři Svazu mládeže, studenti a školáci.

  

Pchjongjang, 7. února čučche 107 (2018) (KCNA) – Umělecká skupina Ústředního výboru Generální federace odborových svazů Koreje (GFTUK) v úterý pořádala představení „Věčná sláva Dni založení armády“ v Ústředním sále pracujících k 8. únoru, narozeninám Korejské lidové armády.

Na jevišti byla uvedena pestrá čísla včetně sboru „Kantáta o maršálu Kim Ir Senovi“ a „Píseň Korejské lidové armády“, ženské kvarteto „Vlak na frontu“ a mužské sólo a pangčchang „Tvář Koreje“.

Umělci zaníceně chválili zásluhy velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila v budování armády.

 

 

Vyprávění a smíšený kvartet „Nemůžeme žít bez Vás“ fascinovaly diváky, protože pravdivě představily osobnost váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una jako velkého muže.

Také byla představena řada písní, jako „Pochodujme s písní armády“ a „Pověz o lásce vojáků“, které popisují ducha zápasů bojovníků „jeden za sto“ a jejich žhavou lásku k vlasti.

Instrumentální hudba a píseň „Pojďme na horu Pektu“, „I kdybychom měli zemřít, nevzdávejme revoluční víru“ a další čísla jasně líčila víru a vůli dělnické třídy a členů odborů, aby dodali věčný lesk zásluhám velkých vůdců v budování armády a věrně podporovali linii strany, která současně rozvíjí obě fronty.

Koncert sledovali funkcionáři příslušných jednotek, odborové organizace, pracující a členové odborů.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp