Skip to content

Kim Čong Un vedl zkušební střelbu rakety Hwasong-15

 

Pchjongjang, 29. listopadu čučche 106 (2017) (KCNA) – Zkušební odpálení mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15 bylo úspěšně provedeno 29. listopadu pod vedením soudruha Kim Čong Una, předsedy Korejské strany práce, předsedy Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchního velitele Korejské lidové armády.

Soudruh Kim Čong Un osobně dohlížel na celý průběh zkoušky.
Soudruh vážený nejvyšší vůdce ukázal orientaci při vývoji nového druhu rakety, která by dokázala konečné vítězství země v konfliktu s americkými imperialisty a poskytoval k ní každodenní pokyny Akademii obranné vědy, a tak zajistil, že zbraňový systém Hwasong-15 byl úspěšně dokončen.
28. listopadu po obdržení zprávy, že nový typ mezikontinentální balistické rakety je připraven k otestování, se vypravil na místo, kde pozdě v noci probíhala technická příprava rakety, aby zhlédl devítiosé samohybné odpalovací vozidlo vyrobené pracovníky muničního průmyslu.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce pochválil dělnickou třídu závodu za to, že úspěšně vyrobila bezvadné vozidlo.
Vyjádřil velkou spokojenost s tím, že tato vozidla mohou být vyráběna v takovém množství, jaké země nyní potřebuje, když muniční průmysl pokročil do průlomu při výrobě všech částí vozidel na domácí a čučche základně na 100 procent.

 

Soudruh vážený nejvyšší vůdce vešel na odpalovací plochu a pečlivě postupně řídil procesy předběžného startu, včetně toho pro vertikálně stojící raketu.
Na pozorovacím stanovišti se podrobně seznámil se spouštěcím plánem a vydal příkaz k odpálení rakety.
Raketa úspěšně odstartovala a vzlétla na oblohu.
Hwasong-15 dosáhla nejvyšší nadmořské výšky 4 475 km a ulétla vzdálenost 950 km za dobu 53 minut předtím, než provedla přesné přistání v předem stanovených vodách na volném moři Východního korejského moře.

 

Zkušební odpálení potvrdilo, že všechny celky zbrojního systému uspokojivě splňují požadavky konstrukce a že jsou schopny plně zajistit spolehlivost v bojové situaci, aby mohly splnit poslání jako strategický zbrojní systém.
Konkrétně byla potvrzena přesnost zasažení cíle pomocí regulace polohy a korekce rychlosti ve střední části letu, přesnost při provozu vysokotlakého motoru, uskutečňujícího pohonný vektor, a motor s vysokou specifickou tahovou silou, a byla ověřena přesnost konstrukce celků následně řízených a stabilizačních systémů.
Rovněž byly potvrzeny mobilní a zdvihací schopnosti a provozní spolehlivost odpalovacího systému nově vyvinutého a dokončeného spouštěcího devítiosého vozidla.

 

Zkušební odpálení také znovu potvrdilo řídicí a stabilizační technologii, fázovou separaci a startovací technologii a bezpečnost hlavice při znovuvstoupení do atmosféry, které již byly potvrzeny.
Zbraňový systém mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15 představuje zbraňový systém charakteristický pro Korejskou stranu práce, který byl vyvinut na 100 procent domácím úsilím a technologií, aby vyhovoval konkrétním podmínkám země. Tímto systémem se KLDR stala vlastníkem dalšího nového mezikontinentálního balistického raketového zbraňového systému schopného přenášet supertěžké jaderné hlavice a útočit na celou pevninu USA.

 

 

Velmi spokojen s rychlým úspěchem v testovací střelbě nově vyvinuté rakety Hwasong-15, vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un byl tak nadšen, že vyjádřil své velké uspokojení a přidal svou srdečnou vděčnost všem účastníkům vývoje nového raketového zbraňového systému.
Řekl, že tento den je významným dnem, kdy se uskutečnila historická věc dokončení státní jaderné síly, která byla věcí výstavby raketové síly, a dodal, že den, kdy byla dosažena velká síla strategického postavení KLDR na vyšší stupeň, by měl být zvláště zaznamenán v dějinách země.

 

Oslnivé úspěchy dosažené ve všech oblastech země v poslední době včetně národní vědy v oblasti obrany jsou velkým vítězstvím, kterého může dosáhnout jen hrdinný lid KLDR, který zůstává neochvějně věren věci naší strany, a překoná všechny bouře dějin.
Soudruh vážený nejvyšší vůdce vřele blahopřál vědcům, technikům, dělníkům a funkcionářům v oblasti obrany, kteří znovu prokázali důstojnost a sílu čučche Koreje tím, že uspěli v testovací střelbě nově vyvinuté mezikontinentální balistické rakety Hwasong-15, a vyfotografoval se s nimi na památku.
Doprovázeli ho soudruzi Čang Čchang Ha, Čon Il Ho, Čo Jong Won a Ju Čin.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp