Skip to content

Sebemenší pochybení ohledně KLDR povede USA ke konečné zkáze

kcnaPchjongjang, 13. března čučche 106 (2017) (KCNA) – Administrativa USA vypouští fámu, že zkoumá způsob provedení preventivního útoku na KLDR.

Různá média včetně VOA (Voice of America – Hlas Ameriky, pozn. překl.), CNN a Wall Street Journal vydávají články v tom smyslu, že Bílý dům nyní zkoumá strategii zaměřenou na KLDR v rozmezí od preventivního útoku po změnu režimu, předvídaje vojenský konflikt na Korejském poloostrově během jednoho měsíce nebo dvou.

Proti této souvislosti stojí, že experti na korejský problém připomínají jednohlasně, že USA plánovaný vojenský útok na KLDR je šíleným aktem, hrozícím neodvolatelnou katastrofou.

Harry J. Kazianis, výkonný ředitel pro obranné studie Centra pro národní zájmy a výzkumný pracovník pro národní bezpečnost Potomacké nadace, varoval, že útok, jehož cílem je odstranění režimu v severní Koreji, vyvolá neodvolatelnou katastrofu. Vyslovil tvrzení, že vojenská invaze do severní Koreje je šíleným činem, nutícím severní Koreu, která si je dobře vědoma pošetilosti Saddáma Husajna, který umožňoval nasazení světových nejmocnějších válečných sil u svého prahu, aby si nenechala ujít příležitost, ale připravila útok mobilizací všech možných sil pro jeho vedení v případě, že bude známka nasazení ozbrojených sil. Uvedl také, že pokud USA mají pravdu ve svém rozhodnutí o „svržení“ režimu v severní Koreji, nemůže existovat žádný důvod, aby to severní Korea tolerovala, zdůrazňuje, že to, co je třeba vzít v úvahu, je, že severní Korea udržuje svůj sociální systém po více než šest desetiletí, čelíc případné invazi USA.

Výzkumník priorit obrany Bonnie Kristian v komentáři s názvem „Ne, ať není invaze do severní Koreje“ řekl, že plán pro preventivní útok na severní Koreu přinese velké neštěstí, protože je to velký omyl, nikoli moudrá alternativa. V komentáři uvedl, že severní Korea bude rozhodovat o mocném jaderném úderu v okamžiku, kdy přijde hrozba útoku ze strany USA a dodal, že to bude velmi stresující pro Trumpovu administrativu pokusit se hledat řešení problematiky severní Koreje, ale armádní postup bude mít za následek mnohem větší nebezpečí, natož aby byl v jejich zájmu.

Předseda rady USA pro zahraniční vztahy při rozhovoru s médii varoval, že Trumpova administrativa je na křižovatce rozhodující volby, zda koexistovat se severní Koreou, obdařenou schopností útočit na USA, nebo zmařit jaderné a raketové schopnosti severní Koreje použitím vojenské síly.

To ale nemůže být moudrou radou pro tvrdou linii Trumpovy administrativy vůči KLDR.usa_01

Současná administrativa USA opakuje nesmyslnou politiku jaderného vydírání, které by přineslo jen porážku, od počátku svého úřadu, vzdálena poučení z neúspěšné severokorejské politiky předchozích režimů.

Došla k pošetilému plánování preventivního útoku, zatímco žene situaci na Korejském poloostrově na pokraj jaderné války tím, že pořádá společná vojenská cvičení s jihokorejskými loutkovými silami se zapojením jaderných strategických aktiv, jako jsou síly dopravních úkolů (obrněné lodě, pozn. překl.), jaderné ponorky a strategické bombardéry B-1B, B-52, B-2.

USA by měly raději zastavit pošetilý akt píchání si do očí vlastními prsty.

Nic nemůže podrýt strategickou pozici KLDR, která dosáhla nejvyšší úrovně.

Nyní, když USA opět začaly nebezpečná cvičení jaderné války, KLDR nemá jinou možnost, než jim oponovat nejtvrdšími opatřeními pro posílení jaderné síly, jak to již deklarovala.

Pokud byť i jediná patrona bude vystřelena na území, na kterém je vykonávána suverenita KLDR, budou základny agrese a provokace obráceny v takové trosky, že zde nezůstane nic živého.

USA by měly důkladně pochopit, že jejich sebemenší pochybení ohledně KLDR je povede ke konečné zkáze.

 

Korejská ústřední tisková agentura (KCNA), http://www.kcna.kp