Skip to content

Bezpodmínečně navraťte unesené občanky KLDR!

jizni_korea

Pchjongjang, 3. února čučche 106 (2017) (KCNA) – Mluvčí Ústředního výboru Společnosti Červeného kříže KLDR 3. února zveřejnil prohlášení o uplynutí 10 měsíců od zlákání a unesení občanek KLDR do jižní Koreje skupinou Pak Kun Hje (jihokorejské loutkové prezidentky, pozn. překl.).

Upozorňujíc, že 12 občanek KLDR v Ning-po (Ningbo) v provincii Číny Če-ťiang (Zhejiang) bylo zlákáno a uneseno za denního světla do jižní Koreje v dubnu loňského roku, prohlášení uvádí:

KLDR důrazně požaduje, aby jižní Korea bezpodmínečně navrátila unesené občanky do bezpečí, když agenti zpravodajské služby a jihokorejské úřady včetně ministerstva zahraničí spáchaly překvapivý teroristický čin na rozkaz čarodějnice z Modrého domu (sídlo jihokorejské loutkové prezidentky v Soulu, pozn. překl.).

Nicméně Pak Kun Hje a loutková skupina i nadále bez váhání páchají neodpustitelné zločiny, daleci od učinění omluvy za takový odporný únos a od repatriace občanek na sever.

Neberou v úvahu silnou poptávku rodin unesených pro setkání tváří v tvář se svými dcerami v Soulu, mluvíce o „skupinovém zběhnutí podle jejich svobodné vůle“. Zadržují unesené v izolovaných celách bez kontaktu s vnějškem, vystavujíce je duševnímu a fyzickému utrpení, mučení, chlácholení a klamu, vyhrožování a vydírání, pro jejich donucení ke zběhnutí.

Odmítli vyhovět poptávce po setkání tváří v tvář s občankami pod absurdní přetvářkou „osobní bezpečnosti“ jejich rodin. A nepustili tyto ženy k hlavnímu líčení za zavřenými dveřmi, inscenovanému soudem v jižní Koreji, které prošlo potřebnými postupy, nazývajíce jej „tancem na melodii tvrzení severu o únosu“, a nakonec přerušili proces.

Považují otázku bezpečnosti unesených za přísně tajnou, vybízeni svým zlověstným záměrem udržet pravdu o své trestné činnosti pohřbenou navždy v zapomnění.

Jejich únos a vazba občanek KLDR jsou neomluvitelným porušením důstojnosti a suverenity KLDR a ohavným nelidským zločinem proti lidským právům, neboť záměrně „dělí rodiny“.

Národ nikdy neodpustí nelidské a zrádné činy jihokorejské loutkové skupiny, nutící rodiče a jejich děti žít odděleně od sebe a snižující unesené na oběti jejich činnosti k eskalaci konfrontace s krajany.

 

Korejská ústřední tisková agentura (KCNA), http://www.kcna.kp