Skip to content

Gratulace KLDR z celého světa

raul-castro-clausura-alba-580x388Pchjongjang, 9. září čučche 105 (2016) – Nejvyšší stranický a státní představitel KLDR soudruh Kim Čong Un obdržel gratulace k 68. výročí založení Korejské lidově demokratické republiky od státníků a představitelů politických stran a hnutí mnoha zemí světa.

 

Raul Castro Ruz, první tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Kuby, předseda Státní rady a předseda Rady ministrů Kubánské republiky, napsal:

Vážený soudruhu!
Vyjadřuji Vám nejvřelejší gratulaci k výročí založení KLDR.
Předávám Vám bratrský pozdrav.

 

laos_vorachitZpráva prezidenta Laoské lidově demokratické republiky Bunnganga Voračitha (Bounnanga Vorachitha) říká:

 

Srdečně blahopřeji a přeji vše nejlepší Vám a Vaším prostřednictvím ÚV Korejské strany práce (KSP), vládě a bratrskému lidu KLDR jménem ÚV Laoské lidové revoluční strany a vlády a lidu Laosu i jménem svým k 68. výročí založení KLDR.
Jsem velmi rád, že pilný a statečný korejský lid povýšil národní moc KLDR, rozvinul vědu a dosáhl obrovských úspěchů v úsilí o modernizaci obranných schopností země a dále zlepšil životní úroveň lidu pod moudrým vedením KSP za posledních 68 let.
Jsem pevně přesvědčen o tom, že KLDR bude neustále sílit, aby byla silným a prosperujícím národem, dosažením cílů stanovených na sedmém sjezdu KSP pod Vaším vedením přesto, že KLDR čelí v současné době nejrůznějším obtížím a strádání.
Jsem hrdý, že tradiční a dobré vztahy přátelství a spolupráce mezi oběma zeměmi dosáhly nové vysoké úrovně, přinášejí značné výhody pro národy obou zemí a přispívají k oživení vztahů spolupráce pro mír, stabilitu a rozvoj v regionu a zbytku světa.
Při této slavné
příležitosti Vám upřímně přeji hodně zdraví a ještě větší nové úspěchy ve Vaší vznešené práci a budete jako vždy vést korejský lid k novým vítězstvím při obraně země, budování socialistického státu a dosažení mírové znovusjednocení Koreje.

 

Pozdrav prezidenta Ruské federace Vladimíra Vladimiroviče Putina uvádí:

Vážená Vaše Excelence Kim Čong Une!
Vyjadřuji Vám srdečné blahopřání k 68. výročí založení KLDR.
Vztahy mezi Ruskou federací a KLDR mají tradičně přátelskou povahu.
Jsem přesvědčen, že další rozvoj vzájemně prospěšné bilaterální spolupráce v různých oblastech je v souladu se základními zájmy lidu obou našich zemí a přispěje k posílení bezpečnosti a stability na Korejském poloostrově av celé severovýchodní Asii.
Přeji
Vám i všemu lidu KLDR hodně zdraví a úspěchů, štěstí a blahobytu.

 

Dále obdržel soudruh Kim Čong Un pozdravné dopisy např. od prezidentů Alžírska, Bosny a Hercegoviny, Burundi,  Demokratické republiky Kongo, Eritreje, Etiopie, Indie, Indonésie, Iránu, Myanmaru, Nigérie, Portugalska (členského státu EU a NATO!), Senegalu, Syrské arabské republiky, Tuniska, Ugandy, od krále Kambodže.

Zpracováno dle zpráv Korejské ústřední tiskové agentury, KCNA.kp