Skip to content

Konference k 70. výročí založení Demokratického svazu žen Koreje

V pátek 13. listopadu 2015 se v Pchjongjangu v Ústředním dělnickém sále konala konference u příležitosti 70. výročí založení Demokratického svazu žen Koreje (DSŽK).

Účastníci vyslechli referáty o dějinách a tradicích korejského ženského hnutí a o vyjasnění způsobů pokračování v díle DSŽK dle požadavku přetvoření celé společnosti v duchu kimirsenismu-kimčongilismu pod vedením maršála Kim Čong Una.

Prezident Kim Ir Sen svolal ustavující schůzi Demokratického svazu žen severní Koreje dne 18. listopadu Čučche 34 (1945) a seznámil se zrodem DSŽK celý svět. Předložil jedinečné nápady a teorii sociálního postavení a role žen v každé době a na každém stupni vývoje revoluce a ukázal na úkoly stojící před svazem žen a způsoby, jak je provést.

Kim Čong Il ve svém klasickém díle podal úplné odpovědi na všechny problémy, které vznikají v činnosti svazu včetně otázek zavádění jednotného systému vedení strany v rámci svazu žen.

Kim Čong Un moudře vede svaz žen k pochopení kimirsenismu-kimčongilismu svými pevnými pokyny a pevně zachovává jeho revoluční charakter jako krystalu obrany vůdce až do smrti a masové politické organizace vůdce.

Funkcionáři a členové DSŽK byli vyzváni k přivítání 7. sjezdu Korejské strany práce velkými úspěchy a k dynamické práci na rozvoji korejského ženského hnutí orientovaného v duchu čučche.

Podle KCNA

http://kcnawatch.nknews.org/article/fhde