Skip to content

Jihokorejský profesor Čche In Guk se přijel trvale usadit do KLDR

Pchjongjang, 7. července čučche 108 (2019) (Čosonui onul) – Jihokorejský profesor Čche In Guk, syn Rju Mi Jong, bývalé předsedkyně Ústředního výboru Čchondoistické strany čchongu (Strany mladých přátel nebeské cesty, pozn. překl.), přicestoval do Pchjongjangu 6. července, aby se trvale usadil v republice.

Na Pchjongjangském mezinárodním letišti byl ve vlasteneckém duchu uvítán funkcionáři včetně místopředsedy Ústředního výboru Čchondoistické strany čchongu Ri Mjong Čchola. Řekl, že přijel do Pchjongjangu, aby se trvale usadil v republice, kde leží ostatky jeho předků. Ostatky jeho rodičů, prarodičů z otcovy i matčiny strany a pratety leží na Hřbitově revolučních mučedníků v Pchjongjangu, uvedl.

„Nevím, jak nyní vyjádřit své pocity… Spočívám nyní v náručí republiky, skutečné vlasti, kde spočívá duch vlastenectví mé rodiny a kde žije legitimita národa.“

Čche In Guk navštívil sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila na vrchu Mansu (Mansude) a vzdal jim poctu položením kytice.

  

Korea dnes (Čosonui onul), http://www.dprktoday.com