Skip to content

Vážený soudruh KIM ČONG UN dohlížel na práci Státní správy pro výzkum vesmíru

 

Pchjongjang 19. dubna čučche 112 (2023) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un 18. dubna dohlížel na místě na práci Státní správy pro výzkum vesmíru.

Vážený soudruh Kim Čong Un stanovil řadu bojových úkolů: ustavit nestálý výbor pro přípravu vypuštění satelitu, který by podle plánu vypustil družici č. 1 pro vojenský průzkum vyvinutou od dubna a urychlil konečné přípravy; vytvořit spolehlivou schopnost družicového sběru zpravodajských informací dalším nepřetržitým rozmístěním více zpravodajských družic.

Funkcionáři, vědci a technici Státní správy pro výzkum vesmíru, kterým se dostalo velké důvěry a povzbuzení váženého soudruha Kim Čong Una, jsou naplněni ohnivým odhodláním stát se vesmírnými průzkumníky a oddaností a dokonalou praxí věrně podporovat dalekosáhlý velkolepý plán naší strany na vybudování vesmírné velmoci za účelem pozvednout vesmírnou důstojnost a autoritu republiky, velké státní moci čučchejské Koreje.

 

(Zkráceno. Přítomnost nikdy nejmenovaného dítěte, natož její účel, plný text nezmiňuje. O pozvedání důstojnosti a autority republiky příliš nesvědčí. – Pozn. překl.)

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp