Skip to content

Slavnostní shromáždění na počest 69. výročí velkého válečného vítězství


 

Vážený soudruh KIM ČONG UN přednesl významný projev

 

Pchjongjang 28. července čučche 111 (2022) (KCNA) – Náš lid a vojáci lidové armády, sebevědomě otevírají široký prostor pro vítězství socialismu pod vedením neporazitelné Korejské strany práce, s bezmeznou hrdostí na hrdinnou Koreu a hrdinný lid, kteří jsou oslavováni rok od roku a po desítky let, oslavují 69. výročí velkého válečného vítězství.

U příležitosti dne velkého vítězství ve válce, které se stalo věčným základem neporazitelnosti na cestě rozvoje slavné Korejské lidově demokratické republiky, vládne v zemi silné přesvědčení a vůle lidu pokračovat všemi prostředky v bojovném duchu a tradici vítězství, kterou generace hrdinů zanechala jako dědictví válečné éry, k bezchybnému dovršení revoluční věci čučche. V takovém prostředí se konalo slavnostní shromáždění před Památníkem vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce v hlavním městě Pchjongjangu.

Slavnosti se zúčastnil generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un.

 

 

Za uvítacího pochodu vstoupil vážený soudruh generální tajemník a jeho manželka Ri Sol Džu spolu s válečnými veterány.

Vážený soudruh Kim Čong Un přednesl významný projev na počest Dne vítězství.

Projev soudruha Kim Čong Una všechny zúčastněné velmi vzrušil. Ve svém projevu, pulzujícím horoucí láskou a ušlechtilou mravní povinností k velké revoluční generaci, která se ctí bránila slavnou vlast a připravovala ideologické a duchovní bohatství, které umožňuje naší revoluci postupovat od vítězství k vítězství z generace na generaci, slavnostně prohlásil odhodlání věčně velebit před celým světem nejdůstojnější nezávislý stát, zemi lidu, kterou předchůdci zaplatili svými životy.

Byl zahájen koncert na počest velkého Dne vítězství.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp