Skip to content

Předávání cenného ducha pokolení válečných vítězů z generace na generaci

Pchjongjang 22. července čučche 111 (2022) (KCNA, Uri minzokkiri) – Duch generace válečných vítězů, kteří během válečných let bránili vlast za cenu krve, je spolu se slavnými léty navždy uchováván v srdcích nových generací.

Mládež celé země navštěvuje revoluční místa a hřbitovy padlých vojáků Korejské lidové armády u příležitosti 69. výročí vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce, aby vyjádřila ušlechtilou úctu vítězům velkých let, kteří přinesli vítězný 27. červenec.

Navštívila historické místo Vlastenecké osvobozenecké války, kde velký vůdce soudruh Kim Ir Sen zřídil v lednu čučche 40 (1951) nejvyšší velitelství působící do července čučche 42 (1953) a vedl válku za obranu země k vítězství. Tam si prohlédla velitelské stanoviště nejvyššího velitelství, provozní místnosti a další historické budovy a místo, kde velký vůdce jednal s hrdiny KLDR a příkladnými bojovníky.

Mládež a studenti při své návštěvě hřbitovů hrdinů boje za osvobození vlasti silně pocítili velkou lásku a péči mateřské strany, která válečné veterány podporuje jako cenný poklad země a skutečné vlastence a dává jim věčný život i přes téměř sedm desetiletí uplynulých od války.

Mládež v provinciích Severní Hamgjong, Kangwon a Čagang navštívila hřbitovy padlých vojáků Korejské lidové armády a památníky padlým vojákům Korejské lidové armády a uspořádala významná setkání s válečnými veterány.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes – Čosonui onul, https://dprktoday.com

Mezi naším národem – Uri minzokkiri – http://uriminzokkiri.com