Skip to content

Všelidová kampaň proti viru

Pchjongjang 26. května čučche 111 (2022) (Hlas Koreje / KCNA) – Převzetí iniciativy je rozhodujícím faktorem úspěchu nebo neúspěchu každé práce. Od prvních dnů šíření zhoubného viru ve světě přijímá Korejská lidově demokratická republika preventivní protiepidemická opatření a udržuje stabilitu preventivní práce. Nastal však stav největší nouze, když do země vstoupil koronavirus nejnovější varianty omikron.

Díky moudrému vedení váženého soudruha Kim Čong Una jsou nepřetržitě přijímána aktivní protiepidemická opatření a korejský lid úspěšně bojuje proti zhoubnému viru a iniciativu pevně drží ve svých rukou.

 

 

Na 8. zasedání politbyra 8. Ústředního výboru Korejské strany práce 12. května tohoto roku byla projednána mimořádná opatření k převzetí strategické iniciativy v protiepidemické kampani a rozhodnuto přejít na nejvyšší pohotovost protiepidemického režimu. Poté se na opakovaných schůzích strany projednávaly praktické kroky k omezení a zvládnutí šíření pandemie.

Podle mimořádných opatření strany a vlády byly od rána 12. května uzavřeny všechny provincie, města a okresy a izolovány všechny jednotky práce, výroby a bydliště a probíhají přísné intenzivní lékařské prohlídky všech obyvatel země. Spolu s tím byly přidělovány léky z fondu tvořeného stranou a vládou pro případ krizové situace.

Do poloviny května bylo celostátně mobilizováno 1 milion 349 tisíc zdravotnických pracovníků k léčbě nakažených lidí. Na základě zvláštního rozkazu Ústřední vojenské komise Korejské strany práce je do protiepidemické práce hlavního města zapojena velká síla armádních zdravotníků.

V současné době má Korea téměř 8 tisíc různých skupin služeb, které obyvatelům dodávají jídlo, léky, základní potraviny, věci denní potřeby a spotřební zboží. Počet členů těchto skupin je 30 tisíc.

Pod rozhodným vedením soudruha Kim Čong Una probíhá po celé zemi všelidová protiepidemická kampaň. Na většině území je šíření zhoubné pandemie postupně zamezováno a udržována stabilní situace.

Podle Státního mimořádného protiepidemického velitelství přibylo od 18:00 24. května do 18:00 25. května v celé zemi více než 105 500 osob s horečkou (asi o 10 470 méně než předchozí den), uzdravilo se 157 020 (asi o 35 840 méně než předchozí den) a nebylo hlášeno žádné úmrtí.

K 18:00 25. května je celkový počet osob s horečkou od konce dubna přes 3 170 380, z nichž se více než 2 898 500 (91,425 %) uzdravilo a nejméně 271 810 (8,573 %) je v lékařském ošetření.

 

 

Hlas Koreje (Čosonui sori) – http://www.vok.rep.kp

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp