Skip to content

Pokud se jižní Korea rozhodne pro vojenskou konfrontaci s námi, naše jaderné bojové síly budou nuceny splnit svou povinnost

Pchjongjang 5. dubna čučche 111 (2022) (KCNA) – Zástupkyně vedoucího oddělení Ústředního výboru Korejské strany práce Kim Jo Džong vydala 4. dubna následující tiskové prohlášení:

Ministr obrany jižní Koreje So Uk (jihokorejsko-anglickou transkripcí Suh Wook, pozn. překl.) 1. dubna blábolil o možném „preventivním úderu“ na úderné prostředky naší armády schopné zasáhnout jižní Koreu, čímž odhalil krajní znepokojení.

Jeho náhlé blafování očividně ukázalo, že je silně vyděšený.

Zdá se, že by rád vzbudil dojem veřejnosti, že jeho armáda je spolehlivě připravena.

Ale byla to velmi velká chyba, že nás takzvaný představitel armády označil za nepřítele a mluvil o „preventivním úderu“.

Již jsme jasně řekli, že jižní Korea není naším hlavním nepřítelem.

Jinými slovy, pokud jihokorejské jednotky nepodniknou žádné vojenské kroky proti našemu státu, pak se nestanou cílem našeho útoku.

Jsme proti válce. Budou-li armády obou stran bojovat proti sobě, pak náš národ utrpí ještě větší katastrofu než před půl stoletím, bez ohledu na to, která strana ve válce nebo boji vyhraje nebo prohraje.

Rozhodně jsme proti takové válce. Proto náš maršál objasnil, že naším hlavním nepřítelem je válka samotná.

Avšak jihokorejská armáda, která nás nazvala nepřítelem, žvanila nesmysly o možnosti preventivního úderu na naši republiku „za určitých podmínek“, což je velmi nebezpečný a špatný nápad.

Pokud se nás někdo nedotkne, pak na něj v žádném případě nezaútočíme jako první.

Pokud ale jižní Korea z jakéhokoli důvodu, třeba i ze špatného úsudku, podnikne vojenskou akci, jako je „preventivní úder“, o kterém se zmínil So Uk, pak se situace změní.

V takovém případě se cílem stane samotná jižní Korea.

Před dvěma dny jsme důrazně varovali, že pokud se jihokorejští vojáci dotknou byť jen centimetru naší země, čeká je nepředstavitelně strašlivá katastrofa, o jaké se jim ani nezdálo.

Pokud nastane situace, kdy se jižní Korea rozhodne pro vojenskou konfrontaci s námi, naše jaderné bojové síly budou nuceny splnit svou povinnost.

Primárním posláním jaderných sil je především nenechat se vtáhnout do takové války, ale ve válečné situaci se jejich poslání mění na zničení vojenských sil nepřítele jedním úderem.

Jaderné bojové síly se používají k převzetí iniciativy na začátku války, zbavení nepřítele vůle k válce, zabránění vleklé válce a zachování vlastních vojenských sil.

Pokud situace dospěje do takové fáze, dojde ke strašlivému útoku a jihokorejské síly utrpí tragický osud porážky a naprostého zničení.

To v žádném případě není jen hrozba.

Toto je podrobné vysvětlení naší možné reakce a důsledků v případě vojenské akce jižní Koreje a zároveň vysvětlení důvodu, proč by se jižní Korea měla zdržet fantazie o vojenské provokaci proti jaderně ozbrojenému státu.

Existuje způsob, jak se vyhnout strašlivé smrti.

Pokud se nás po celou dobu nebudou dotýkat, zdrží se nevhodných provokací a budou a budou jen tiše sedět a přemýšlet o tom, jak zabránit ohnivé sprše, pak se mohou výše uvedené katastrofě vyhnout.

„Preventivní úder“ proti státu s jadernými zbraněmi?

To je jen fantastický sen a v pravém slova smyslu hysterie šílence.

Ještě jednou to jasně zdůrazňuji.

Nevypálíme jedinou kulku nebo granát proti jižní Koreji, protože ji nepovažujeme za rovnocenného protivníka pro naše ozbrojené síly.

Tento názor nevychází ze zjevného kontrastu se státem s jadernými zbraněmi ve světle vojenských schopností, ale ze skutečnosti, že jsme jeden národ, který by proti sobě neměl bojovat.

Přeji si, aby takový chorobný příznak, jako je bezdůvodný pocit ohrožení, byl co nejdříve vyléčen.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp