Skip to content

Absolventi vysokých škol dobrovolně odcházejí do různých odvětví budování socialismu

Pchjongjang 23. března čučche 111 (2022) (KCNA) – Za rostoucích projevů dobré morálky mládeže naší doby se absolventi vysokých škol města Pchjongjangu a provincie Rjanggang dobrovolně přihlásili k práci v různých odvětvích budování socialismu.

 

 

Student Pchjongjangského institutu hydrometeorologické techniky, který považoval za nejvyšší čest oslavit mládež v posvátné zemi Pektusanu, kde je otištěna revoluční historie a tradice naší strany, se přihlásil do práce ve městě Samdžijon.

Absolvent Kim Hjong Džikova pedagogického institutu složil přísahu, že oslaví svůj život jako revoluční učitel odpovědný za budoucnost vlasti ve vesnici Tečchong v okrese Unpcha v provincii Severní Hwanghe.

Studenti Kim Čchekovy polytechnické univerzity vyjádřili své odhodlání pracovat s Cementářském komplexu Sunčchon, Chemickém komplexu mládeže Namhung a dalších velkých průmyslových podnicích, aby splnili povinnost vlastenecké mládeže ve všeobecné snaze o urychlení všestranného rozkvětu a rozvoje socialismu našeho typu.

Devět absolventů univerzity v provincii Rjanggang vyjádřilo svou vůli se věnovat výchově budoucích generací v odlehlých školách v horských vesnicích.

Ve městech Pchjongjang a Hjesan se konala shromáždění k vyprovození dobrovolníků.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp