Skip to content

Několik milionů nových stromů a keřů

Pchjongjang 3. března čučche 111 (2022) (KCNA) – U příležitosti Dne výsadby stromů bylo vysazeno na různých místech několik milionů nových dřevin.

Funkcionáři a členové organizací pracujících vysadili stromy na různých místech v Pchjongjangu. Různé jednotky, včetně Ústředního výboru Svazu mládeže, Správy vysokorychlostní úderné brigády mládeže a Správy úderného pracovního oddílu mládeže „828“, zasadily se srdečnou péčí více než tisíc stromů a keřů více než 10 druhů v oblasti Paláce školáků Mangjongde.

 

 

Na místě historické revoluční slávy v Mangjongde a v Ústřední botanické zahradě vysadili stromy také funkcionáři Ústředního výboru Jednotných odborů, Ústředního výboru Svazu zemědělských pracovníků Koreje a Ústředního výboru Svazu žen.

Funkcionáři a pracující lid různých obvodů Pchjongjangu vysázeli na ulicích, ve vsích a na pracovištích stromy dobré kvality.

Zaměstnanci stranických a státních orgánů a organizací pracujících v provincii Jižní Pchjongan zasadili stromy na vhodná místa, včetně okolí bronzových soch velkého vůdce a velkého generála ve městě Pchjongsong a na místě historické revoluční slávy Kumčchon.

V provincii Jižní Hamgjong byly vysazeny statisíce stromů. Funkcionáři a pracující provincie vysázeli stromy také v oblasti Rjonpcho, která se změní v dobře organizované socialistické zemědělské družstvo.

Za posledních 24 hodin funkcionáři a pracující vysadili po celé zemi několik milionů stromů a keřů.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp