Skip to content

Roľníci ozdobili rok 2021 bohatou žatvou

Pchjongjang 31. decembra čučche 110 (2021) (KCNA) – Vďaka oddanému úsiliu poľnohospodárskych pracovníkov v celej krajine bol tento rok svedkom viac ako 160, 2 400, 9 900 a 68 000 vysoko výnosných roľníckych družstiev, pracovných tímov, podskupín a roľníkov.

Viac ako 160 družstiev bolo ocenených titulom vysoko výnosné družstvo a položili pevné základy pre zabezpečenie stabilnej poľnohospodárskej výroby.

V oblasti západného pobrežia zožali bohatú úrodu družstvo Čangsan v okrese Rjongčchon, farma Jakčon v okrese Sukčchon, družstvo Migok v Sariwone, družstvo Oguk v okrese Anak, družstvo Čchongsan v okrese Kangso a ďalšie, vďaka rozmetaniu veľkého množstva hnojív hukposan, fermentovaného mikrobiálneho kompostu a organických kombinovaných hnojív na ryžových poliach respektíve hnojenia a pestovania plodín vedeckým a technologickým spôsobom.

Družstvá vo východnej pobrežnej oblasti vrátane mestských družstevných fariem v okresoch Čcholwon a Hwade a farmy Čchonghe v okrese Pukčchong zvýšili produkciu obilia rozmetaním desiatok ton hnoja na hektár a riadnou kontrolou vody na základe podrobnej analýzy prírodných klimatických podmienok a pôdnych podmienkok.

Družstvá v Pchjongjangu vrátane rastlinnej družstevnej farmy Čangčchon v okrese Sadong a rastlinnej družstevnej farmy Sosin v okrese Rjokpcho správne distribuovali plodiny a odrody a pozitívne využívali pokročilé poľnohospodárske metódy a technológie, čím sa zvýšili hektárové výnosy.

Medzi pracovnými skupinami a podskupinami prebehlo aktívne socialistické súťaženie, a tak v celoštátnom meradle získalo viac ako 2 400 pracovných skupín a 9 900 podskupín titul vysoko výnosná pracovná skupina a podskupina.

Pracovná skupina č. 3 družstevnej farmy Namap v okrese Jomdžu, pracovná skupina č. 5 družstevnej farmy Roha v okrese Kwaksan, pracovná skupina č. 8 družstevnej farmy Samdžigang v okrese Čerjong, pracovná skupina č. 2 družstevnej farmy Pesok v okrese Sinčchon a ďalšie zvýšili výnosy plodín vypracovaním vedecko-technických štúdií efektívnym spôsobom a nasmerovaním úsilia do dvojitého pestovania so zameraním na pestovanie obilnín.

Pri prejavovaní komunistickej črty vzájomnej pomoci a podpory sa mnohé pracovné podskupiny snažili zvýšiť úrodnosť pôdy, čím sa pozoruhodne zvýšila hmotnosť 1 000 zŕn nelúpanej ryže.

Viac ako 68 000 družstevníkov zozbieralo veľkú úrodu, čím boli vzorom pre ostatných pri ťažkých prácach.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp