Skip to content

Vyhodnotenie výsledkov socialistického súťaženia za rok 2021

Pchjongjang 22. decembra čučche 110 (2021) (KCNA) – Socialistické súťaženie v oblasti pestovania ovocia za rok 2021 bolo vyhodnotené 21. decembra prostredníctvom videokonferencie.

Prítomní boli súdruhovia Ču Čchol Gju, podpredseda vlády a minister poľnohospodárstva a Ri Tu Song, riaditeľ odboru ústredného výboru Kórejskej strany práce, príslušní funkcionári a úradníci ministerstva poľnohospodárstva a Zväzu poľnohospodárskych pracovníkov Kórey a predstavitelia tých jednotiek, ktoré sa zúčastnili na súťažení.

Funkcionári a pracujúci v odvetví pestovania ovocia uskutočnili socialistické súťaženie, aby tento rok, prvý rok implementácie nového 5-ročného plánu, produkovali viac ovocia, v reakcii na rozhodnutia stanovené na 8. zjazde Kórejskej strany práce.

Súdruh Han Čong Hjok, predseda ústredného výboru Zväzu poľnohospodárskych pracovníkov Kórey, vypracoval záverečnú správu.

Potom bolo vyhlásené výsledné poradie. Pochvalné uznanie v spoločnom mene ÚV KSP a vlády KĽDR a putovný hodvábny prápor socialistického súťaženia boli udelené okresu Pukčchong, jablkovej farme Toksong a ovocnej farme Ončhon.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp