Skip to content

Velkolepé oslavy 30. Dne mládeže

Pchjongjang 29. srpna čučche 110 (2021) (KCNA) – U příležitosti 30. výročí ustavení Dne mládeže se konaly velkolepé oslavy v souladu se vznešenou vůlí Korejské strany práce oslavit hodnotný život vlastenecké mládeže, věrné volání vlasti v historickém pokroku k novému vítězství revoluce, a mocně podpořit budování socialismu silným duchem a horlivostí milionů mladých lidí.

Oslav Dne mládeže se zúčastnily desetitisíce mladých mužů a žen, včetně mladých lidí dobrovolně přihlášených do obtížných a pracovně náročných oblastí v souladu se závěry 8. sjezdu strany a včetně příkladných funkcionářů svazu mládeže.

Účastníci oslav Dne mládeže 27. srpna navštívili Palác slunce Kumsusan, kde leží ve své životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il, a vyjádřili jim hlubokou úctu.

 

 

28. srpna se konalo shromáždění k předání zdravice, již zaslal generální tajemník Korejské strany práce vážený soudruh Kim Čong Un slavným mladým mužům a ženám, kteří se dobrovolně přihlásili na nejtěžší fronty socialistické výstavby.

Shromáždění se zúčastnil člen politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a tajemník ÚV strany soudruh Ri Il Hwan, vedoucí oddělení ÚV KSP soudruh Ri Tu Song, mládež dobrovolně pracující v obtížných a pracovně náročných odvětvích, funkcionáři ÚV svazu mládeže, předsedové provinčních výborů svazu mládeže, jeho příkladní pracovníci a funkcionáři odpovědní za záležitosti mládeže.

Blahopřejný dopis soudruha Kim Čong Una přečetl soudruh Ri Il Hwan.

Na shromáždění zazněly projevy odhodlání.

 


 

Na různých místech Pchjongjangu a celé země se konaly taneční slavnosti mládeže a studentů na oslavu Dne mládeže.

28. srpna se Kim Ir Senově náměstí konala večerní slavnost mládeže a studentstva. Sledovali ji vedoucí oddělení ÚV KSP soudruh Ri Tu Song, předseda ÚV Socialistického svazu vlastenecké mládeže soudruh Mun Čchol, funkcionáři svazu mládeže a účastníci oslav Dne mládeže.

Diváci při pohledu na vesele tančící mládež a studenty cítili jistotu v nekonečnou světlou budoucnost naší vlasti, která oslavuje chvályhodnou éru mládeže v požehnání velkého slunce.

K oživení optimistické atmosféry večera byly odpáleny duhové ohňostroje, které ozdobily noční oblohu hlavního města.

V srdcích všech účastníků, kteří rázně mávali rudými prapory a hlasitě sborově zpívali píseň o oddané obraně Ústředního výboru strany, se rozhostilo nadšení pro vytváření zázraků k věrnému splacení velké laskavosti váženého soudruha generálního tajemníka, jenž s láskou a důvěrou zaslal blahopřejný dopis a velmi si váží života naší mládeže.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp