Skip to content

15. plénum prezídia 14. Nejvyššího lidového shromáždění KLDR

Pchjongjang 2. července čučche 110 (2021) (KCNA) – 1. července se ve Paláci shromáždění Mansude konalo 15. plénum prezídia (stálého výboru) 14. Nejvyššího lidového shromáždění Korejské lidově demokratické republiky.

Plenárnímu zasedání předsedal člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce, první místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR, předseda prezídia NLS soudruh Čche Rjong He. Přítomen byl místopředseda prezídia NLS soudruh Pak Jong Il, generální tajemník NLS soudruh Ko Kil Son a členové prezídia. Jako pozorovatelé byli přítomni příslušní pracovníci prezídia NLS, Úřadu vlády, ministerstev, ústředních institucí, orgánů justice a prokuratury a veřejné bezpečnosti.
 

 
Na programu plenárního zasedání byly otázky přijetí zákona o metalurgickém průmyslu, zákona o chemickém průmyslu, zákona o strojírenském průmyslu, zákona o boji proti drogové trestné činnosti a změna a doplnění zákona o ženšenu.
 
Na základě studia a diskuse otázek zařazených na pořad jednání plenární zasedání jednomyslně přijalo příslušné dekrety prezídia NLS KLDR.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp