Skip to content

Duch kolektivizmu sa šíri celou KĽDR

Slogan „Jeden za všetkých a všetci za jedného!“ je možné vidieť na každom pracovisku v KĽDR. Nové generácie považujú komunistický slogan, ktorý nasledovali predchádzajúce generácie, ľudia éry Čchollimy, za svoj život, a stávajú sa z nich inovátori pracovných síl a vzory krásnych vlastností.

V KĽDR žije veľa ľudí, ktorí považujú problémy druhých za svoje vlastné a venujú sa súdruhom, kolektívu a spoločnosti. Starajú sa o vojnových veteránov, vyznamenaných zdravotne postihnutých vojakov, starých ľudí bez opatrovateľov a siroty.

 

 

Dievča – inovátorka v textilnom závode Kim Čong Suk v Pchjongjangu, povedala, že ju povzbudí pohľad na heslo „Jeden za všetkých a všetci za jedného!“ kedykoľvek sa cíti unavená pri obsluhe mnohých strojov.

Mnoho ľudí bolo dojatých príbehom o osobe, ktorá bola 23 rokov neznáma, hoci zachránila život 6-ročnému dieťaťu. Takéto dobré skutky sa stali pravidelným javom.

Súdružka Kim Čchun Ok, vlastenecká babička, ktorá žije v okrese Sadong v meste Pchjongjang, chovala doma viac ako 40 rokov mnoho domácich zvierat a posielala ich slúžiacemu vojsku ľudovej armády a na socialistické staveniská.

Ľudia sú hlboko dojatí funkcionármi a učiteľmi Pedagogickej univerzity Kim Čchol Džu, ktorí sa rodičovsky starajú o absolventov Strednej školy pre siroty, študujúcich na univerzite.

Pretože všetci ľudia prejavujú také ušľachtilé cnosti ako duch kolektivizmu, uprednostňujúc štátne záležitosti namiesto svojich rodinných vecí, sa v krajine, ktorá vytvorila veľkú harmonickú rodinu, dejú postupne svetoznáme zázraky.

 
 

KĽDR dnes (DPRK Today) – https://dprktoday.com/