Skip to content

87 vzorových škôl postavených v provincii Severný Pchjongan

Pchjongjang, 25. apríla čučche 110 (2021) (Rodong sinmun) – 8. zjazd Kórejskej strany práce stanovil úlohu zvýšiť investície a podporu v oblasti vzdelávania a usilovne pracovať na budovaní škôl a zlepšovaní vzdelávacích podmienok a prostredia škôl a univerzít. Provincia Severný Pchjongan zodpovedne pracuje na tejto úlohe a vo svojej práci pri zlepšovaní vzdelávania dosahuje dobré výsledky.

Pustili sa do budovania veľkého množstva vzorových škôl. Ich výstavba sa tento rok ešte zrýchlila a bola úspešne dokončená.  Celá provincia vrátane miest Sinuidžu a Čongdžu a okresov Čchangsong, Tchečchon, Pjoktong, Sončchon a Sakdžu sa venovala výstavbe škôl. Mesto Sinuidžu úžasne dokončilo najskôr stavbu strednej školy Sinbi a základnej školy Sindo, ktoré ďalej slúžili ako vzor pre budovanie ostatných.  Vďaka tomu bolo možné urýchliť výstavbu ďalších škôl na vysokej úrovni kvality.

Funkcionári okresov Tchečchon, Sončchon, Sakdžu a Unsan najskôr dali postaviť bezchybné školské budovy a potom im ochotne zaobstarali rôzne druhy edukačných zariadení, experimentálnych prístrojov a ďalšieho vybavenia potrebného pre multifunkčné učebne. Ostatné mestá a okresy provincie vytrvalo realizovali výstavbu svojich škôl napriek mnohým ťažkostiam a skúškam, pričom vzájomne súťažili, učili sa a vymieňali si skúsenosti. Vďaka tomu bolo v provincii dokončených 87 vzorových škôl za niečo vyše roka, ktoré teraz môžu priniesť nový obrat v zlepšovaní jej vzdelávacích podmienok a prostredia. Všetky nové školy boli otvorené pred niekoľkými dňami. Učiteľov, žiakov a ich rodičov veľmi dojala neobmedzená láska matky Strany k svojim potomkom.

Noviny práce (Rodong sinmun) – rodong.rep.kp