Skip to content

Hluboké znepokojení nad prohlášením prezidenta USA

Pchjongjang 27. března čučche 110 (2021) (KCNA) – Tajemník Ústředního výboru Korejské strany práce Ri Pjong Čchol zveřejnil 26. března následující tiskové prohlášení:

Nedávné testovací odpálení nové taktické řízené rakety bylo jedním z procesů dosahování cílů politiky v oblasti obranné vědy, které naše strana a vláda navrhly k posílení obranyschopnosti státu, a akcí, která patří k důstojnému právu na sebeobranu suverénního státu.

V současné situaci, kdy jižní Korea a USA neustále provádějí nebezpečná vojenská cvičení, zavádějí pokročilé zbraně a neustále tak vytvářejí vojenské hrozby na Korejském poloostrově, jsme museli vybudovat neporazitelnou fyzickou sílu, abychom spolehlivě bránili bezpečnost našeho státu.

 

 

Vládce USA, který v běžném testování zbraní, patřícím do práva na sebeobranu našeho státu, shledal porušení „rezoluce“ OSN, otevřeně odhalil své hluboce zakořeněné nepřátelství vůči Koreji. Vyjadřujeme nad tím své hluboké znepokojení.

Taková prohlášení prezidenta USA jsou otevřeným zásahem do práva našeho státu na sebeobranu a provokací proti němu.

Je gangsterskou logikou, že USA mohou umísťovat strategické jaderné zbraně na Korejský poloostrov a odpalovat mezikontinentální balistické střely kdykoli chtějí, ale není možné, abychom my – strana, která je s nimi ve válce – prováděli ani zkoušky taktických zbraní.

Dobře si pamatujeme, že po nástupu nové administrativy ve Washingtonu došlo při každé příležitosti k pronášení slov a provádění činů provokujících svrchovanost a důstojnost našeho státu, ve kterých jsme byli označeni za nejzávažnější „bezpečnostní hrozbu“.

Válečnický postoj nové americké administrativy nás opět varuje, kterou cestou bychom se měli vydat, a přesvědčuje nás o správnosti naší věci.

V žádném případě nevyvíjíme zbraně, abychom přilákali něčí pozornost nebo ovlivnili jeho politiku.

Pokud jsou vojenská cvičení, která USA provádějí v zámoří, těsně před očima jedné z válčících stran, „obranná“, pak máme také důstojné právo na sebeobranu k potlačení amerických vojenských hrozeb na jejich pevnině.

Myslím si, že nová americká administrativa zjevně učinila první krok chybně. Pokud bude pokračovat ve svých bezmyšlenkovitých poznámkách, aniž by přemýšlela o důsledcích, pak bude čelit nepříjemným následkům.

Víme velmi dobře, co musíme udělat. Budeme pokračovat v budování nejdůkladnějších a ohromujících vojenských sil.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp