Skip to content

Zalesnit hory kolem rodné vesnice

Pchjongjang 23. ledna čučche 110 (2021) (Nenara) – Kim Kwang Hun, strážce lesa lesní správy okresu Hečchang v provincii Jižní Pchjongan, je národní zasloužilou osobností socialistického vlastenectví. Začal zalesňovat hory kolem své rodné vesnice po propuštění z vojenské služby. Od té doby 15 let šplhal nahoru a dolů do hlubokých údolí a drsných hřebenů, aby vytvořil několik lesních školek na nezemědělské půdě uprostřed lesů, které má na starosti. Na základě toho vypěstoval desítky tisíc stromků dobrých druhů a každý rok je přesazoval do hor.
 

 
V průběhu toho vytvořil řadu novátorských plánů a získal cenné zkušenosti. Pečlivým úsilím vyvinul nové metody pěstování stromků i v zimě a vyhubil ploskohřbetky (škodlivý hmyz na borovicích). Výsledky jeho výzkumu se vyplatily při zalesňování okresu.

V každém roce vysazoval do hor sazenice modřínů, borovic a kaštanů, které s největší pílí pěstoval a které nyní na podzim představují nádhernou podívanou na husté lesy. Také vytvořil lesy divokých ovocných stromů a zahrady léčivých bylin na více než 20 hektarech výsadbou takových rostlin jako klanoprašky čínské, arálie, temnoplodce (černého jeřábu), slunečnice a platykodonu (zvonkovce). Ty nyní velmi pomáhají rozvoji hospodářství a zlepšování životní úrovně lidu v okrese.

 

Nenara (Naše země), http://naenara.com.kp