Skip to content

Z novoročních oslav čučche 110 (2021)

Pchjongjang, 31. prosince čučche 109 (2020) (KCNA) – 31. prosince se v Paláci školáků Mangjongde konalo novoroční představení školáků a dětí na počest roku čučche 110 (2021) „Nezávidíme nikomu na světě“.

Představení sledovali významní vědci, učitelé, výzkumníci, lékaři, novináři a redaktoři v oblastech vědy, vzdělávání, zdravotnictví a médií, stejně jako pracovní novátoři z Pchjongjangu, pedagogický a technický personál a studenti revolučních škol.

 


 

Pchjongjang, 1. ledna čučche 110 (2021) (KCNA) – V noci na 1. ledna čučche 110 (2021) se na Kim Ir Senově náměstí v Pchjongjangu slavnostně konal novoroční koncert. Od posluchačů si vysloužil velkou chválu za to, že vzbudil důvěru ve skvělou budoucnost a hrdost na naši rostoucí sílu.

1. ledna se na Kim Ir Senově náměstí konala slavnost vztyčení vlajky Korejské lidově demokratické republiky u příležitosti nového roku čučche 110 (2021). Přesně o půlnoci zazněla slavnostní melodie nesmrtelných revolučních hymnů „Píseň o generálu Kim Ir Senovi“ a „Píseň o generálu Kim Čong Ilovi“.

Za dělníky, rolníky a inteligenci vztyčili vzorní pracující z hlavního města vlajku republiky za slavnostního provedení státní hymny. Na počest nadějného nového roku byly odpáleny okouzlující slavnostní ohňostroje.

  

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes – Čosonui onul, https://dprktoday.com