Skip to content

Laskavý muž si vzal postiženou dívku, aby ji učinil šťastnou

Pchjongjang, 14. července čučche 109 (2020) (Pyongyang Times) – „Pomáhat lidem, které potkalo neštěstí, a stát se jejich životními partnery, to jsou rysy naší korejské mládeže. Ale pro muže není tak snadné sdílet svůj život se ženou se zdravotním postižením, “ říká Ri Song Čchol, funkcionář hangguského obvodního výboru svazu mládeže v Nampcho.

Podle soudruha Ri je Čon Čchung Song tím, kdo se dře v péči o svou postiženou manželku a o děti, překonávaje všechny obtíže, ale protože nedává znát takovou námahu, jeho kolegové v obvodním výboru svazu mládeže a mnozí další nevěděli o jeho pomoci v domácnosti.

 

Čon Čchung Song se dozvěděl o Čang Song Mi před sedmi lety, když byl studentem univerzity. Tehdy uslyšel, že soudružka Čangová přišla při nehodě ve věku šesti let o nohu a od té doby žila osaměle. Přestože se s ní nikdy nesetkal, cítil její bolest jako svou vlastní. „Byl jsem rozpačitý, když jsem se opravdu setkal s mladou ženou s umělou nohou. Ale v té chvíli jsem myslel na mládež naší éry, která věnuje ostatním vše, co má, a zakalil jsem své odhodlání zbavit ji utrpení, “ vzpomíná soudruh Čon.

Žena a její rodiče však jeho nabídku ke sňatku nepřijali snadno. „Když nás poprvé navštívil, byli jsme mu tak vděční, ale nemohli jsme přijmout jeho nabídku ze strachu, že má postižená dcera vrhne temný stín na jeho slibnou budoucnost,“ říká jeho tchýně Čang Su E.

Čonova matka také nesouhlasila a řekla: „Sdílení života se ženou se zdravotním postižením není snadná věc, protože budeš muset vařit, uklízet a dělat všechno místo ní. Než se rozhodneš, důkladně si to rozmysli.“

Ale soudruh Čon byl pevně rozhodnut. Řekl, že v naší společnosti každý žije šťastně, a Song Mi by neměla namísto toho žít v zármutku. Song Mi a její rodina byli jeho upřímností hluboce dojati.

Nakonec se pohledný vysokoškolský student a zdravotně postižená žena vzali. „Manžel proseděl celé večery masírováním mé oteklé nohy a staral se o mě, když jsem byla těhotná. Když ho vidím, jak se mi snaží dodat úsměv a sílu, cítím se jako šťastná žena,“ říká Čang Song Mi.

Nyní jsou rodiči pětileté dcery a tříletého syna, kteří rodině přinášejí další štěstí.

 

Kwon Hjo Song,

The Pyongyang Times – http://www.pyongyangtimes.com.kp