Skip to content

Pravda o absurdních příbězích o „únosech“

Pchjongjang, 30. června čučche 109 (2020) (KCNA) – Jedna za druhou jsou odhalovány pravdy o absurdních příbězích o „únosech“.

Nedávno policie v prefektuře Tojama v Japonsku oficiálně připustila, že ve své zemi zemřely dvě ženy. Pokud jde o tyto ženy, zmizely v roce 1996 a Japonsko dosud věřilo, že „nelze vyloučit možnost severokorejského únosu“.

Těla obou žen byla údajně nalezena v autě zvednutém ze dna moře u jednoho z přístavů prefektury a jejich totožnost byla potvrzena analýzou DNA. To dále snížilo počet takzvaných „unesených“, o kterých hovoří japonští reakcionáři, a narostly jasné důkazy, poukazující na absurditu a podvodnost otázky „únosů“.

Navzdory tomu tvrdí, že v celé zemi počet „pohřešovaných osob“ dosahuje až několika stovek lidí, které nelze vyloučit ze seznamu „možných unesených severní Koreou“. Ve skutečnosti je to absurdní žvanění.

Otázka pohřešovaných osob, nevyhnutelný důsledek reakčního společenského systému Japonska, je zjevně domácím problémem a nemá s únosy nic společného. V případě, že vyprší určité období hledání a nedojde k žádnému výsledku, jsou všichni lidé, kteří zmizeli, automaticky prohlášeni za „unesené“. Taková je realita Japonska.

Nejde jen o otázku neschopnosti policejních orgánů, ale o část nepřátelské politiky japonských reakcionářů vůči KLDR, snažících se získat vodu na svůj mlýn pro zveličení a internacionalizaci problému zmizelých Japonců.

Japonsko ve skutečnosti nemá právo ani důvod předkládat žádné podmínky pro řešení otázky vztahů s námi. Jak ukazují dějiny, Japonsko je královstvím hluboce zakořeněných únosů. Japonsko je státem odporných zločinů proti lidskosti, který v minulém století okupoval Koreu a vylákal, unesl a násilně přemístil více než 8,4 milionů korejských mužů v mladém a středním věku a 200 tisíc korejských žen na bojiště a těžké práce a nemilosrdně zabil nejméně milion Korejců.

Japonsko se snaží prezentovat jako oběť, ne jako útočník, ve snaze vyhnout se vyrovnání s minulostí za každou cenu a legitimizovat svou nepřátelskou politiku vůči KLDR prostřednictvím otázky „únosů“, která byla již vyřešena.

Japonští reakcionáři se snaží neustále šířit otřepanou otázku „únosů“, aby zakryli skutečnou situaci protilidového společenského systému, kde počet sebevražd a zmizení neustále roste, obrátit vnitřní protivládní nálady proti jiným zemím a dále vytvářet příznivou atmosféru pro uskutečnění ambicí opakované agrese.

To je podstatou problému „únosů“, kterou japonské orgány popisují jako „hlavní nevyřešenou otázku“ a „věc nejvyšší důležitosti“.

Japonsko by mělo zastavit mazané činy, jejichž cílem je svádět vlastní vinu na ostatní.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp