Skip to content

Občania KĽDR vzdali úctu vojnovým hrdinom

Pchjongjang, 26. júna čučche 109 (2020) (KCNA) – Nesmrteľné zásluhy veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena, ktorý viedol víťazný boj vo vojne za oslobodenie vlasti, a veľké víťazstvá mučeníkov vojny žiaria spolu s veľkým víťazstvom vo vojne, od začiatku ktorej uplynulo 70 rokov. Vojaci Kórejskej ľudovej armády a občania KĽDR vo vojne pod vedením veľkého vodcu odrazili ozbrojenú inváziu spojeneckých imperialistických síl a dosiahli slobodu a nezávislosť svojej krajiny.

Pracujúci ľudia, mládež a študenti vo štvrtok 25. júna navštívili Cintorín mučeníkov vlasteneckej oslobodeneckej vojny v Pchjongjangu a položili kvetiny a kytice pred Pamätnú vežu padlých vojakov Kórejskej ľudovej armády ako prejav ich pocty mučeníkom.

Pohliadnuc na busty mučeníkov, ktorí vďaka láskyplnej starostlivosti a morálnemu záväzku, ktorý preukázala naša strana, žijú večný život spolu s ich žiarivými zásluhami v histórii krajiny, si pripomenuli veľké hrdinské činy generácie vojnového víťazstva. ,

Ľudia zo všetkých oblastí života navštívili cintoríny padlých bojovníkov Kórejskej ľudovej armády a pamätné veže padlých vojakov KĽA v Kesongu, Sariwone, Sinuidžu, Hamghungu, Čchongdžine, Wonsane a ďalších miestach.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp