Skip to content

Soudruh Kim Če Rjong zkontroloval stav různých sektorů národního hospodářství

Pchjongjang, 13. června čučche 109 (2020) (KCNA) – Člen politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce, člen Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a předseda vlády soudruh Kim Če Rjong se na místě seznámil se stavem různých sektorů národního hospodářství.

Během obchůzky různých míst staveniště pro vytvoření jednouhlíkového (C1) průmyslu soudruh Kim Če Rjong zdůraznil, že funkcionáři musí pečlivě vypracovat plán a řídit práci na stavbě, a vyzval k zajištění kvality i rychlosti výstavby.

Poznamenal také, že vědci a technici by měli usilovat o výzkum, aby vytvořili nový chemický průmysl založený na domácích surovinách.

 

 

V solivárně Jonbek soudruh Kim Če Rjong zdůraznil, že při výrobě soli z podzemní slané vody je nutné aktivně využívat přírodní energii, a vydal pokyn, aby příslušné jednotky včas poskytly materiály nezbytné pro stavbu přehrady.

Terénní poradní setkání projednala opatření ke zlepšení pracovního systému každého oddělení s cílem urychlit výstavbu zařízení pro vytvoření jednouhlíkového chemického průmyslu, vyřešit problémy vznikající při výstavbě a instalaci zařízení v souvislosti s výzkumnými institucemi, jakož i opatření ke zvýšení podílu mechanizace ve výrobě soli a rekonstrukci a modernizaci solivárny Jonbek.

Rovněž se na místě seznámil se stavem Sunčchonského závodu fosfátových hnojiv, dolu Jongju, statku Joldusamčchon v okrese Sukčchon a zemědělského družstva Rjongrim v okrese Mundok.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp